League of Legends

Holyphoenix: “Koearn Kid, GBM’den her alanda daha üstün bir oyuncu”

Takım savaşı festivalinden galip ayrılan Beşiktaş League of Legends takımı kaptanı Holyphoenix, maç sonunda samimi açıklamalarda bulundu.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde 6. Hafta 2. Gün karşılaşmaları dün tamamlandı. Günün hatta son zamanların en heyecanla maçı Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynandı. Takım savaşlarının bir an bile eksik olmadığı mücadelenin galibi Beşiktaş oldu. Kai’Sa ile harika bir oyun çıkaran takım kaptanı Holyphoenix, galibiyetin ardından Consiliarius, Trielbaenre ve Noeldayı‘nın sorularını yanıtladı.


Holyphoenix: “Koearn Kid GBM’den her alanda daha iyi.”

Consiliarius: Holy, bu nasıl bir maçtı öyle. Gerçekten mental olarak da yorulmuş olmalısın. Bize maçtan biraz bahseder misin?

Holyphoenix: Sesler hala kısık kendime gelemedim hala. Özellikle son savaşlar çok heyecanlıydı ve hala o adrenalin devam ediyor.

Consiliarius: Zaten eller titriyor hala.

Trielbaenre: Genel olarak sizin oyun stilinizi bu sefer Galatasaray’a kabul ettirdiğinizi gördüm. Onlar tam olarak sizin üzerinize devamlı çullanmaya çalıştı. Siz de onların bu agresifliğini resmen göğsünüzde yumuşattınız ve oluşan pozisyonlardan çok iyi takım savaşları yaptınız. O takım savaşlarını yöneten isim kimdi?

Holyphoenix: Genelde rakibimizin hatalarını cezalandırdık diye düşünüyorum. Rakibimiz mantıksız agresif davranışlarda bulundu. Özellikle Balkhan, kendisine teşekkür ediyorum buradan. Çok fazla agresiflik yüzünden bence takım savaşları direkt bizim lehimizde sonuçlandı. Çünkü biz takım savaşı başlatamıyoruz. Eğer biz takım savaşı başlatırsak, Vladimir arka tarafa gelip beni tekleyebiliyor. Ama onlar takım savaşını başlattığında bu sefer biz kazanıyoruz. Sağ olsun Balkhan da bize yardımcı oldu.

Beşiktaş League of Legends takımı (Fotoğraf: Lolespor)

“Geçen split gibi düşüşe geçeceğimizden korkuyordum.”

Consiliarius: Şu aşamada üst sıralara yükselmiş durumdasınız. Bu kadar yükselmeyi bekliyor muydun?

Holyphoenix: Scrimlerden sonra her zaman bekliyorsunuz. Geçen split de aynısı olmuştu. Bu yüzden buna güvenmiyordum ben. Ligin başlarında çok kötü oynadık. Scrim performanslarını gösteremedik. Bu yüzden geçen split gibi olacağından korkuyordum. Ama, özellikle sanırım Bursa maçından ve bir kaç temiz oynadığımız maçtan sonra takımın kendine güveni çok yükseldi. Takım oyunumuz da bir yandan yükseldi. Ev içi antrenmanlarımız, birbirimize karşı olan birbirimizi iyileştirme çabalarımızdan sonra anladım ki bu takımdan takım olacak. Çünkü eğer takım oyuncuları birbirlerine bir şeyler söylüyorsa, bazen flame de olabiliyor bu. O takım genellikle iyi olur.

Consiliarius: İletişim olsun da iyi veya kötü olsun diyorsun.

Holyphoenix: Evet. Yani birbirimizi kırmadığımız sürece hatalarımızı söylediğimiz sürece sorun yok. Şu anda iyi bir noktadayız. Umarım play-off sürecinde de bu şekilde devam edeceğiz.

Noeldayı: Çok fazla zorladı Galatasaray. Alt koridorda, orta koridorda sürekli kule altı girdiler. Gereksiz bir hamle isteği vardı gibi Galatasaray’da.

Triel: Onlar için bu gereksiz değil. Onların oyun stili bu.

Holyphoenix: Durmadan agresifliği en üst seviyede oynuyorlar. Rakip olarak düşünüyorsunuz: “Savaşmayalım adamların bir bildiği var” diyorsunuz. Ama biz bir bildikleri olmadığını biliyorduk. Bütün takım savaşlarında savaşıp kazandık.

Holyphoenix (Fotoğraf: Lolespor)

“GBM sürekli beni teklemek için bekliyordu gibi hissettim.”

Triel: Ragner’i takım savaşından alıp başka bir tarafa götürmen, takım savaşlarının şeklini değiştirdi. O kadar güçlü bir Aatrox’unuz vardı ki, takım savaşında o geride kalan isimleri rahatlıkla takip edebiliyordu.

Holyphoenix: Özellikle oyunun sonuna doğru Kai’Sa çok güçlendi. Aatrox, Irelia’ya göre daha güçlü, Sejuani Sylas’a göre daha güçlü. Dolayısıyla bu takım savaşları artık daha güçlü olduğumuzun bir kanıtıydı zaten. Rakibimiz takım savaşlarında çok ayrık oynadı bence. Galatasaray’ın takım savaşlarında çok iyi olduklarını biliyoruz. Ama bize karşı biraz korkmuş gözüküyorlar.

Noeldayı: Bence GBM çok dahil olamadı takım savaşlarına.Sen de bahsettin gerçi.

Holyphoenix: GBM sürekli bana girmeye çalışıyordu gibi hissettim ben. Bu yüzden olabildiğince arkada oynadım takım savaşlarında. Belki de o yüzden pozisyon hatası yapmamı bekledi sürekli. Ben de ona o pozisyon hatasını vermemeye çalıştım. Belki de bu yüzden çok bir şey yapamamış olabilir. Belki de ben abartıyorumdur.

Fotoğraf: Lolespor

“Daha güvenli bir erken oyun oynasalardı oyunun gidişatı daha farklı olurdu.”

Consiliarius: GBM konusunda sen de hak verir misin bilmiyorum ama, Koearn Kid bugün çok iyi bir performans sergiledi. Onun hakkını da vermek lazım.

Holyphoenix: Koearn Kid, bir röportajda da söylemiştim. Dün yaptığım röportajda Koearn Kid’in GBM’den her alanda daha iyi olduğunu söylemiştim. Bence bu oyunda da genel olarak bunu gösterdi.

Triel: Ama tabi genel olarak şöyle bir şey de var. GBM koridorda durmayı çok sevmez. Yan koridorlara etki etmeyi seven bir oyuncu. Koearn Kid orta koridorda kalarak çok büyük bir risk aldı aslında. Size yardım etmeyerek bariyerlerden ekstra altınları aldığı için takım savaşlarında güçlü bir Aatrox gördük.

Holyphoenix: Aslında o kısımda da Galatasaray için kopma noktası oldu diyebiliriz. Alt koridora bir oyun düzenlediler. Biz karşılığında bire bir değişim oldu. Üstüne Aatrox bedavadan kule altını ve farm aldı. Vladimir’e büyük bir seviye ve altın farkı attı. Erken oyunun kopma noktası bu oldu. Daha güvenli bir erken oyun oynasalardı farklı bir oyun izleyebilirdik bence.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER