Fortnite

Epic Games, 1 milyon dolarlık Fortnite Mobil turnuvası planlıyor olabilir

Popüler battle royale oyununun mobil sürümü olan Fortnite Mobil için 1 milyon dolarlık bir turnuva gelebilir.

Epic Games, yaptığı astronomik miktarda ödüllü turnuvalar ile bilinen bir şirket ve Fortnite bunun en büyük örneği. Büyük ödüllü Fortnite turnuvalarına artık alıştık ve buna da pek şaşırmadık.


Complexity Gaming’in mobil oyun direktörü olan Matt Rutledge’a göre Epic Games, Fortnite Mobil için büyük bir turnuva planlıyor. Bu bilgi enüz Epic Games tarafından onaylanmadı ancak oyuncular şimdiden heyecanlı.

1 milyon dolar ödüllü Fortnite Mobil turnuvası

17 Temmuz’da tweet atan Matt Rutledga, şunları ifade etti:

“1 milyon dolarlık ödül havuzu olan Fortnite Mobil kupası yakında geliyor olabilir.”

Daha sonra Matt Rutledga tarafından silinen tweet, pek çok Fortnite oyuncusu tarafından görüldü ve merak konusu oldu.

Ancak Fortnite Mobil turnuvasının nerede ve nasıl düzenleneceği konusunda bazı endişeler mevcut. Eğer herhangi bir turnuva alanında yapılmayacak ise işin içine yazılımsal olarak olmasa da donanımsal olarak haksız rekabet sağlayabilecek materyaller girebilir. Telefona takılan ek donanımlar ile daha iyi kontrol edebilen oyuncular, büyük bir avantaj elde edecektir.

Epic Games’in üçüncü taraf bir teknoloji yardımı olmadan herkesin adil bir şekilde telefondan oynamasını sağlamak için bir yol bulması gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Fortnite 2. Doğum Günü Etkinliği Görevleri ve Ödülleri Sızdırıldı

İlginizi çekebilir: Fortnite Item Shop: Bugün Mağazada Neler Var?

Fortnite Mobil turnuvası henüz resmi olarak duyurulmadı, bu yüzden gerçekleşmeme ihtimali de var. Ancak Epic Games’in daha önce düzenlediği turnuvaları göz önünde bulunduracak olursak, mobil için böylesine büyük ödüllü bir turnuva düzenleyebileceğine olasılık verebiliriz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER