Apex Legends

Apex Legends’ta konsollarda fare ve klavye devri bitiyor

Apex Legends’ın geliştiricileri, konsollarda haksız rekabeti engellemek için harekete geçti.

Konsol platformlarında pek çok nişancı oyununun genel problemlerinden birisi fare ve klavyelerdir. Fare ve klavyesiz böylesine refleks gerektiren oyunları oynamak elbette zor ancak fare ve klavye kullanmayan rakiplere karşı da haksız rekabet sayılıyor. Apex Legends’ta da durum aynı şekilde. Kimi konsol oyuncusu doğal bir şekilde oynarken, kimileri ise klavye ve fare bağlayarak rakiplerine karşı avantaj elde ediyorlar.


Durumun farkında olan Apex Legends’ın geliştiricileri Respawn, Reddit’te açıklama yaptı. Respawn Entertainment tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“Konsollardaki bu duruma karşı duruşumuz mu? Cevap net: Bunu doğru bulmuyoruz. Konsollarda klavye ve fare kullanan oyuncuları tespit edebilmemize yarayan bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar, yakın zamanda tekrar görüşeceğiz.”

İlginizi çekebilir: Shroud, Apex Legends’ta yumruk atarak Apex Predator oldu

Apex Legends konsollarda fare ve klavye kullanımı bitiyor

Konsollar hakkında ek yorumlar gelmedi ve Respawn sorulan sorulara cevap vermedi. Ancak çoğu oyuncu, Apex Legends’taki konsol oyuncularının fare ve klavye kullanmalarına karşı olan bu duruşunu takdir etti.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Eren

    22 Temmuz 2019 at 04:41

    ben anlayamadim anlayan varsa anlatabilirmi ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER