CS: GO

IEM Chicago 2019: Şampiyon Liquid!

Büyük Final serisinde ENCE karşısında 3-0 kazanan Kuzey Amerika temsilcisi şampiyon oldu.

Chicago gerçekleşen 250.000$’lık CS:GO turnuvasında kazanan taraf Team Liquid oldu. IEM Chicago’nun dün gece oynanan final serisinde ENCE ve Liquid karşılaştı. Overpass, Nuke ve Inferno gibi haritalarda rakibini ezip geçen Kuzey Amerika temsilcisi, Bo5 üzerinden oynanan final serisini 3-0 kazanarak şampiyon oldu.


2018 yılının en çok kazanan ve 2019’un ilk yarısında da en çok kazanan 2. takım olan Liquid, IEM Chicago şampiyonluğu ile birlikte 125.000 doları kasasına koydu.

Liquid 3-0 ENCE

Overpass haritasında oynanan ilk karşılaşma Liquid’in rakibini 16-2 gibi ezici bir üstünlükle yendiğini gördük. ENCE, Overpass’te oldukça zor anlar yaşadı.

ENCE’in neredeyse hiç varlık göstermediği Nuke haritasındaki mücadeleyi Liquid, 16-3’le kazanınca ENCE hayranlarının umutları neredeyse tükenmiş durumdaydı. Sıradaki karşılaşma Inferno gibi hiçte kolay olmayan bir haritada gerçekleşeceği için beklentiler azaldı. Inferno haritasında ilk roundlarda T tarafında oynayan Liquid, 10 skor alarak istediği şekilde başladı. Ancak ENCE, ikinci yarıda T tarafına geçince toparlandı ve Büyük Final serisinde rekabet ilk kez kızıştı.

İlginizi Çekebilir: CS:GO’ya Dota 2 haritası mı geliyor?

Eğer T tarafı oynuyor ve takımınız skor olarak geride ise risk almaktan başka şansınız yok. ENCE’te böyle düşününce, Inferno’da oldukça heyecanlı oynanan bir oyun başlamış oldu. Aslında ikinci yarıya iyi başlayan taraf Liquid olurken, ilk 2 roundtan sonra ENCE’in üst üste 4 round kazanması ile heyecan iyice yükseldi. Liquid ile skor farkını bire indiren ENCE, son 2 roundta takılarak şansını kaybetti. IEM Chicago 2019’da şampiyonluk Liquid’e gitti!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER