Hearthstone

Saviors of Uldum: Başka bir Reborn kartı, Generous Mummy

Bu seferki öyle çok da ahım şahım değil.

Hearthstone’un en yeni genişleme paketi Saviors of Uldum ile beraber gelecek olan başka bir Reborn kartı daha açığa çıktı.


Generous Mummy, 3 mana değerinde, 5/4’lük bir minyon ve Reborn efektine sahip. Efekti ise, rakibinizin bütün kartlarının mana değerini 1 düşürüyor.

Yalnızca statlara bakarsak, kart gerçekten müthiş. Mana değeri oldukça cüzzi ve birçok destede yer bulabilir. Fakat, ne yazık ki, efekti bütün bu olumlu taraflarını gölgede bırakıyor. Erken aşamada bir tempo kazanmak adına kullanmak cazip gelebilir, lakin Generous Mummy’nin zararı, faydasından fazla.

Eğer düşük mana değerli destelere veya Mage ve Warlock sınıflarına karşı oynuyorsanız, Generous Mummy’i kullanmak her zaman akıllıca olmayabilir. Birkaç round kazansanız bile, eninde sonunda, kaybeden taraf siz olursunuz. Kart, bariz bir şekilde, rakibin tempo kazanmasına yardım eden bir efekte sahip.

Sonuç olarak, bu kart pek de oyun yüzü görmeyecektir. Arena destelerinde iyi iş yapması olağan, fakat her zaman riskli bir seçim olacaktır.

Saviors of Uldum ile beraber gelen, Hearthstone’un yeni kartlarına göz atmak için bizden ayrılmayın!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER