Diğer

Ünlü Fortnite yayıncısı Ninja’nın Instagram hesabı hacklendi

Ya da kendisi sebepsizce 1,000 adet iPhone XS dağıtıyor.

Tyler “Ninja” Blevins’in Instagram hesabı bu sabah bir yığın sahte çekiliş haberleriyle doluydu. Görünüşe göre, yayıncının Instagram hesabı gece vakitlerinde başkaları tarafından ele geçirilmişti.


Instagram’daki profil bio’sunda “FREE IPHONE XS” mesajı ve bir link yer alıyordu. Hayatında bir kez internet kullanmış olan insanların bile anlayabileceği gibi, bu durum şüpheliydi. Instagram gönderilerinden birinde, “1,000 adet iPhone XS, VBucks ve birçok şey dağıtıyorum. Hikayelerime bakın” yazıyordu.

Hikayeleri de bu sözde çekilişleri öne çıkarmak adına sürüyle link ile kaynıyordu. Hikayelerinde sahte Macbook Pro, Apple Watch ve Amazon Hediye Kartı linkleri vardı.

Bunu yapan hackerların amacı, genelde, kullanıcıların kredi kartı bilgilerini elde etmek ve onları dolandırmak. Hatta bazı durumlarda bu şahıslar, cihazınıza bir yazılım indirmenizi isteyebiliyor.

Hesabı ele geçiren hacker, attığı postlardan birinde 13,000’in üzerinde beğeni almayı başardı. Fakat, çok sürmeden Ninja hesabını geri aldı.

Bu olayın ardından, Ninja, hackerların kurbanı olan başka bir büyük yayıncı oldu. Nisan ayında DrDisrespect’in Twitch ve Twitter hesapları bir hackerın kendi reklamını yapmak istemesinden dolayı ele geçirilmişti.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER