Espor Haber

Galatasaray Espor, 1907 Fenerbahçe’ye karşı ilk galibiyetini aldı

Galatasaray’dan ezeli rakibi karşısında 2019 yılındaki ilk zafer!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nde derbi heyecanı yaşandı. Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün oynanan en kritik karşılaşmalardan bir tanesi 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor arasında oynandı. VFŞL’nin son şampiyonu unvanını elinde bulunduran sarı-lacivertlilerin rakibine karşı oluşturduğu derbi üstünlüğünden dolayı favori olan taraf 1907 Fenerbahçe’ydi. Ancak kazanan Galatasaray oldu.


Hafta arasında Dumbledoge transferini duyuran Galatasaray Espor, lig aşamasını 2. bitirmek adına oldukça önemli olan derbi mücadelesini kazanarak “Zafer” dedi.

Galatasaray’dan TBF öncesi kritik galibiyet!

Seçim/Yasaklama bölümünde Galatasaray’ın Hades için yaptığı saygı yasaklaması dikkat çekti. Farklı alt koridor seçimleri yapma alışkanlığı olan 1907 Fenerbahçe ise Yasuo ve Gragas üzerine bir kompozisyon kurdu. Galatasaray tarafında Madness ve Dumbledoge ikilisinden Sivir-Pyke seçimi gelirken, özellikle sarı-kırmızılıların ormancısı BalKhan’dan gelen Sejuani tercihi oldukça önemli bir seçim oldu.

Karşılaşmanın hemen başında alt koridor takasından üstün çıkan Galatasaray Espor’da Hades’i düşüren Dumbledoge, ilk maçında ilk kan döktü. İyi başlangıcın ardından sarı-kırmızılıların topladığı skorlarla üstünlüğü ele geçirdiğini gördük. Ancak GBM’in önde yakalandığı pozisyonları iyi değerlendiren 1907 Fenerbahçe, Bolulu’nun Azir oyunları ile karşı hamle avantajı yaptığı için durumlar dengelendi.

Galatasaray’ın harita üstünlüğüne güçlü kompozisyonu eklenince, 20. dakika itibari ile 1907 Fenerbahçe’nin karşı hamle konusunda zorlandığını gördük. Nitekim 26 dakika süren karşılaşmanın kazananı Galatasaray Espor oldu.

Derbinin En Değerli Oyuncusu Dumbledoge!

1907 Fenerbahçe karşısında Galatasaray Espor ile ilk maçına çıkan deneyimli destek oyuncusu Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu, maçın adamı seçildi. Dumbledoge’un imza şampiyonlarından Pyke ile 7/1/4 KDA’ya ulaşması, Pyke oynadığı zaman ne kadar tehlikeli olabileceğini bir kez daha göstermiş oldu.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER