League of Legends

Miladı dolan Uğursuz Koruluk, LoL’den kaldırılıyor

Oyunun yeni oyun modu Taktik Savaşları, Uğursuz Koruluk modunu tamamen devre dışı bırakmaya yetti.

Türkiye’de en çok oyunanan oyunlar arasında yer alan League of Legends, Taktik Savaşları ile birlikte büyük bir başarı sağladı. Oyuncular tarafından sevilen oyun TFT, oynanma sayısı oldukça düşük olan Uğursuz Koruluk modunu tamamen bitirdi. Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre Uğursuz Koruluk, League of Legends’tan kaldırılıyor.


Uğursuz Koruluk, League of Legends’ın 3v3 oyun modu olarak oyuna eklenmişti. Oyunda yer alan ARAM moduna göre pek ilgi görmeyen Uğursuz Koruluk, 2019 sezonunun bitimiyle birlikte oyundan kaldırılıyor. Oyunun tasarımcıları arasında yer alan Stephen Mortimer, Uğursuz Koruluk modunun oyundan daha önce kaldırılmış Nexus Blitz modundan bile az oynandığını belirtti. Haliyle oynamak isteyen kişi sayısı az olunca, sıraya giren oyuncular maç oynamak için uzun bir süre beklemek zorunda kalıyor.

Uğursuz Koruluk LoL’den kalkıyor

Uğuruz Koruluk modunu güncel tutmak için elinden gelen desteği esirgemediğini belirten Riot Games, oyuncuları bu moda yönlendirmeyi başaramadığını itiraf etti. Bu sebeple 2019 sezonu sonunda eşleştirme sisteminden kaldırmaya karar verdiklerini duyurdular.

Bu tarz modların daha önce de oyundan kaldırıldığına şahit olmuştuk. Daha önce Üstünlük modu kaldırılmıştı ve kaldırılan tek oyun modu Üstünlük modu değil. Zamanla geliştirilmiş olan birçok küçük kapsamlı oyun modları da zaman içinde League of Legends’tan kaldırıldı.

ARURF modu geri dönecek

Ancak LoL URF tutkunları için sevindirici bir haberimiz var. Yapımcılar tarafından yapılan açıklamaya göre ARURF modu geri dönecek. Sınırsız mana ve bekleme sürelerinin kısa olduğu bu mod, pek çok League of Legends oyuncusu tarafından çok seviliyor. Mana sorunu ve yeteneklerin bekleme sürelerini düşünmeden oynandığı bu mod, oldukça eğlenceli ve bir o kadar da sinir bozucu. Bakalım ARURF modu ne zaman gelecek?

Yeni LoL haberleri için GGespor’u takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER