Taktik Savaşları

Taktik Savaşları 9.15 Yaması: Seçkin ve Hiçlik sınıfları için hatalar giderildi

9.15 Yaması ile beraber ortaya çıkan, Seçkin ve Hiçlik sınıflarını yakından ilgilendiren iki hata ufak bir güncelleme ile düzeltildi.

Riot Games, Taktik Savaşları’nın 9.15 güncellemelerinin ardından ortaya çıkan iki hatayı daha düzeltti. Hatalardan biri Seçkin sınıfı, biri de Hiçlik sınıfı kaynaklıydı.


Seçkin sınıfını ilgilendiren hata, Seçkin sinerjisine sahip olan şampiyonların üstünde bulunan eşyaların da iki katı hasar vermesine neden oluyordu. Şöyle ki, Seçkin sinerjisine sahipken, Seçkin bir şampiyonun üzerinde İyon Kıvılcımı varsa, etrafa verdiği hasar iki katına çıkıyordu.

Sonuç olarak, durumun farkında olan oyuncular erken aşamada Seçkin sinerjisini alıp, Seçkin şampiyonlara hasar eşyalarını yüklemeye başlıyorlardı. Bu şekilde erken aşamada çok yüksek hasarlar çıkarıp, oyunda ciddi avantaj elde ediyorlardı. Fakat, oyunun geliştirici Stephen “Mortdog” Mortimer, bu hatanın sunucular üzerinde giderildiğini dile getirdi.

Hiçlik şampiyonları da aynı zamanda yeniden düzenlendi. Fakat, oluşan hata, Hiçlik şampiyonlarının hem eski, hem de yeni özelliklerine sahip olmasına neden oldu. Böylelikle, Kha’zix ve Cho’Gath gibi üniteler hem rakibin zırhının %50’sini yoksaydı, hem de gerçek hasar vurdu. Bu durumun oyunu ne kadar sıkıntıya soktuğunu söylememize gerek yoktur umarım.

Söz konusu iki hata sunucular üzerinde giderildi, fakat birçok oyuncu başka hatalardan dolayı şikayetçi olmaya devam ediyor. Bazı oyuncular, oyunun ilk yükleme ekranında çok beklediğini ve bu durumun ilk turda istedikleri şampiyonu almalarını zorlaştırdığını dile getirdi.

Riot Games, henüz bu sorunla alakalı bir açıklama yapmadı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER