Fortnite

Fortnite v10.00 Yama Notları: M.E.K.A. ile gücü hisset!

Fortnite 10. Sezon veya X. Sezon, v10.00 güncellemesiyle birlikte PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch ve mobil cihazlarda yayınlandı.

Fortnite X. Sezon olarak adlandırılan 10. Sezon, geçtiğimiz günlerde v10.00 güncellemeinin yayımlanmasıyla birlikte başladı. Yeni içerikler, büyük harita değişiklikleri, büyük eklemeler ve kaldırmalar derken pek çok değişiklik mevcut.


Fortnite v10.00 Yama Notları

X. Sezon Savaş Bileti

Yeni sezon, yeni savaş bileti demek. Fortnite X. Sezon’da pek çok yenilik mevcut. Yeni sezon sayesinde artık arkadaşlarınıza Savaş Bileti hediye edebileceksiniz! Bu özelliği tüm platformlarda 15 Ağustos’a kadar kullanabilirsiniz. Ancak tarih bazı bölgelere göre değişebilir. Ayrıca mağazadan ilk defa hediye gönderdiğin için özel bir hediye kutusu da kazanabileceksiniz!

Fortnite M.E.K.A.

Kimse kendini bu kadar güçlü hissetmemiştir. Bu zırh, kendinizi güçlü hissettirir ve korkusuz kılar. İki kişilik olan bu araçta, bir oyuncu aracın hareketlerini kontrol ediyor, diğeri ise aracın dahili silahlarını kontrol ediyor. Eğer gerçekten kendinize güveniyorsanız araca tek başına binerek hareket ettirme ve ateş etme kontrolleri arasında geçiş yap!

Fortnite Yırtık Bölgeleri

Sıfır Noktası’nın Patlama adanın dengesi bozulmuş durumda. Zamanında kaybolduğu düşünülen yerler, Fortnite adasında yeniden ortaya çıktı. Ancak pek de hatırladığınız gibi olmayacaklar. Oyuna girerek geri dönen o bölgelerin aldığı gizemli değişiklikleri keşfedin.

Fortnite M.E.K.A. nedir, nasıl kontrol edilir?

Fortnite v10.00 yamasıyla birlikte oyuna eklenen M.E.K.A. isimli bu zırh, iki kişi tarafından kontrol edilebiliyor. İçine iki oyuncu bindiği zaman biri şoför oluyor ve aracın hareketlerini kontrol ediyor. Diğer oyuncu ise silahşor oluyor yani füze atar ve aracın dahili pompalı tüfeğini ateşliyor.

Şoför

  • Çatışmalara hızla dalış yaparak, aksiyonların başlamasını sağlar.
  • Süper zıplamalar yapabilir.
  • Rakip ve yapıların üzerine basarak onları bir çırpıda ezebilir.

Silahşor

  • Silahşor, yani silahları kontrol eden oyuncu ise pompalı tüfek ve füze fırlatıcı kullanabilir.
  • Pompalı tüfeğin şarjör boyutu 10 fişekten oluşuyor. Hasarı 50 olan bu silahın kafadan vuruş çarpanı ise 1,5x.
  • Füze fırlatıcı ise aynı anda 10 taneye kadar füze fırlatabiliyor. Tetiğe basılı tutulduğu zaman füzeler birikir. Tetiği bıraktığınız veya 10 füze biriktirdiğiniz zaman ise füzelerin hepsi ateşlenir.
  • Kalkan kaplama ise herhangi bir malzeme türünden 200 birim tüketerek aracı beş saniyeliğine sizi koruyacak bir kalkanla kaplar.

Fortnite X. Sezon güncellemesi olan Fortnite v10.00 yama notları içeriğinin tamamını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER