Taktik Savaşları

Taktik Savaşları 9.15b Yaması: Pyke, Rengar ve Karthus güç kaybediyor

Riot, ufak B yamalarıyla yapılan değişiklikleri biraz daha yavaşlatmayı planlıyor.

Taktik Savaşları dizayn ekibi lideri Stephen “Mortdog” Mortimer, 9.15b yamasıyla birlikte gelecek olan geçici değişiklikleri duyurdu.


Oyuna gelen son yamayla birlikte uygulanan sınıf ve eşya değişiklikleri, oyunun o zamandan bu yana oynanış şeklini bir hayli değiştirdi. Riot Mort’un açıklamalarına göre, B yamalarıyla gelen değişiklikler biraz daha yavaşlayacak, yani radikal olmayacak ve böylelikle başka stratejilerin ortaya çıkıp çıkmadığı incelenecek.

Aynı zamanda, LoL’ün dizayn direktörü Andrei “Meddler” van Roon, Taktik Savaşları metasının oyuncular tarafından oluşturulmasını istediğini belirtti. Böylelikle, Riot Games değişiklikleri getirirken biraz daha yavaş davranacak ve oyunun oyuncular tarafından nasıl şekillendiğini izleyecek.

Sonuç olarak, geliştiriciler Elise, Twisted Fate, Veigar ve Runaan’ın Kasırgası için ufak güçlendirmeler yapıyor. Minör nerfler ise Pyke, Rengar, Karthus ve Statikk Hançer’e geliyor

Bu ufak yamayla birlikte nerf yiyen karakterlerin hepsi, 9.15 yamasının ardından inanılmaz güçlenenler oldu. Karthus ve Rengar ikilisi Hiçlik/Büyücü ve Hiçlik/Suikastçi kompozisyonlarında ideal birer seçim olmuştu. Bu iki şampiyonun takımınızda olması demek, neredeyse ilk 4’ü garantilemeniz anlamına geliyordu.

Birkaç yama öncesinde Silahşör ve İblis sınıfları dereceli sıraları domine ederken, Riot, Taktik Savaşları metası açısından biraz daha dengeyi bulmuş gibi. Birkaç kompozisyon diğerlerinden daha öne çıksa da, oyunda şu anda başarılı olabilecek kompozisyon sayısı bir hayli çeşitlendi.

Ufak 9.15b yaması -yüksek ihtimalle- önümüzdeki hafta içerisinde gelecek, zira 9.16 yaması 14 Ağustos Çarşamba gününde canlı sunuculara gelecek. Metayı baştan aşağı değiştirmesi olağan 9.16 yaması, beraberinde dört yeni şampiyonu da Taktik Savaşları arenasına getirecek.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER