Espor Haber

G2, Fnatic’e karşı zirve mücadelesini kazandı

G2 Esports’un Kled önderliğinde kurduğu güçlü savaş başlatma kompozisyonu karşısında savunma yapmak, neredeyse imkansız. Fnatic’ten intikam alındı.

LEC 2019 Yaz Mevsimi’nde 7. Hafta karşılaşmaları geride kaldı. Ancak G2’nun Fnatic galibiyetini bir süre hatırlayacağız. Mevsim başında durdurulamaz bir takım görünümüne bürünen Fnatic’e karşı yenilgi alan G2 Espor için intikam vakti geldi. Fnatic ve G2 arasında dün akşam oynanan rövanş niteliğindeki karşılaşmada, takımlar zirve mücadelesine tutuldu. En azından bir süreliğine.


G2, Fnatic’ten intikam aldı!

LEC’te normal mevsimi ilk 2 sırada tamamlamak, diğer liglere göre bir nebze daha önemli diyebiliriz. Oldukça karmaşık olan playoff sisteminde otomatik olarak Round 2’ye yükselen takımlar, rakibine kaybetse bile bir şans daha elde ediyor. Ancak G2 Esports, Fnatic’in Round 2 şansını zora sokacak bir galibiyet aldı.

Fnatic karşısında Pyke ve Azir gibi silahlarını kullanmaktan çekinmeyen G2’nun sürpriz seçimi ise Kled oldu. Bununla birlikte Fnatic ise Aatrox, Gragas, Twisted Fate, Karma ve Tahm Kench gibi klasik seçimlerini yapmayı başardı. Broxah’ın yaptığı alt koridor baskınında ilk kan döken Fnatic, güçlü bir başlangıç yaptı.

İlginizi Çekebilir: Misfits Gaming, Maxlore’un sözleşmesini feshetti

İlk kan sonrası karşılıklı skorlar alındığında halen ortada giden bir karşılaşma vardı. Ancak Fnatic’in pozisyonlama hataları pahalıya patladı ve Kled’in 6. seviye olmasının ardından mücadelesinin seyri değişti. Kled ultisi ile takım halinde savaş başlatan G2, 24 dakika süren karşılaşmayı zorlanmadan kazandı. Bu yıl Atina’da gerçekleşecek olan playofflar için oldukça önemli bir avantaj elde ettiler.

İlginizi Çekebilir: LEC’nin 2019 Yaz Mevsimi Finalleri Atina’da gerçekleşecek

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER