Twitch

Ninja, Mixer platformundan yayın açınca Twitch partnerliğini kaybetti

Ninja’nın artık doğrulanmış bir Twitch üyeliği yok.

Tyler “Ninja” Blevins’in başka bir platformda yayın yapma kararının yankıları sürüyor. Twitch‘in en popüler yayıncılarından bir tanesi olan Ninja’yı artık Microsoft’a ait bir canlı yayın platformu olan Mixer‘de izleyeceğiz.


Ninja ve Mixer arasındaki anlaşmanın detayları henüz bilinmiyor. Ancak paylaştığı oldukça ilginç video ile platform değiştirdiğini duyuran Ninja’nın “artık Mixer’in ayrıcalıklı yayıncısı oldum.” açıklamasına bakılırsa, kendisini Twitch’te ayrıcalıklı hissetmediğini öngörebiliriz. Mixer’in ‘yeni yüzü’ olarak nitelendirebileceğimiz Ninja, platformun gelecek planlarında önemli rol üstlenecekmiş gibi görünüyor.

Ninja, Twitch partnerliğini kaybetti

Geçtiğimiz günlerde Mixer’de ilk kez canlı yayın gerçekleştiren Ninja’nın Twitch partnerliği elinden alındı. Bildiğiniz üzere yayıncılar ve Twitch arasında yapılan anlaşma gereğince bazı kurallara uymanız gerekmekte. Ninja, Twitch’e rakip olan bir platformda yayın açtığı için Twitch ile olan partnerlik anlaşmasını bozmuş oldu.

Ninja’nın Twitch’deki kanalında ‘Abone Ol’ seçeneği yer almayacak ve kendisinin ‘doğrulanmış hesap’ gibi birçok ayrıcalığı elinden alındı. Daha önce partnerlik anlaşması gereği yayıncılardan kesilen vergilere isyan eden bazı yayıncılar, yine aynı şekilde başka bir platformda yayın açacağını açıklamıştı. Ancak benzer olarak anlaşmalarının iptal edileceği gerçeğiyle yüzleşen yayıncıların böyle bir karardan vazgeçtiklerini hatırlıyoruz. Nitekim abonelik vergileri, cüzi gözükse de ülkemizdeki dolar kuruna istinaden halen yayıncılar için problem teşkil ettiğini söyleyebiliriz.

Twitch’te dakika başına ortalama 30.000 kişi tarafından takip edilme rekorunu elinde bulunduran Ninja’nın 14 milyondan fazla takipçisi vardı. Yazımızın başında dediğimiz gibi, artık Ninja’yı bir başka platform olan Mixer‘de izleyeceğiz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER