Twitch

Twitch, Ninja’nın kanalını kapatmak yerine gönderme yaptı

Popüler yayın platformu Twitch’te 15 milyon takipçisi varken Mixer’a geçen Ninja, yeni platformunda 500.000 takipçi sayısını geçmeyi başardı. Twitch ise Ninja’nın kanalını kapatmayı tercih etmedi, aksine çok ilginç bir gönderme yaptı.

Dünyanın en popüler yayın platformu olan Twitch ile Mixer arasında büyük bir rekabet başladı. Ninja’yı kaybeden Twitch, elbette büyük bir yayıncısını rakibine kaptırmış oldu. Ancak Ninja’nın ayrılışının Twitch’e zarar verdiğini söylemek güç. Herkes Ninja’nın yokluğunu nasıl dolduracaklarını merak ederken, Twitch‘den ilginç bir gönderme geldi: “Aradığınız Ninja bulunamıyor.”


Aradığınız Ninja bulunamıyor

Fortnite yayınlarıyla gönüllerde taht kuran ünlü yayıncı Ninja, Twitch’den ayrılarak Mixer’a geçmişti. Bunun üzerine Twitch ise harika bir hamle yaptı ve Ninja’nın kanalını kapatmadı. Ninja’nın kanalına gitmek isteyenlere canlı Fortnite yayınlarını öneriyor. Sadece önermekle kalmıyor, Ninja’ya da ilginç bir gönderme yapıyor.

Twitch, Ninja’nın profiline girmek isteyenleri “Aradığınız Ninja bulunamıyor. Muhtemelen başka kalede.” yazısıyla karşılıyor. Bildiğiniz gibi ayrılık sonrası Ninja ve Twitch arasındaki partnerlik anlaşmasının iptal olduğundan bahsetmiştik.

Twitch üzerinde yayını çevrimdışı olan bir kanal ziyaret edildiği zaman sohbet alanı ve video alanı bulunur. Video alanında yayının kapalı olduğuna dair bir görsel veya yazı yer alır. Ancak Ninja’nın kanalında sohbet kısmı devre dışı bırakılmış, ancak popüler yayıncıya ait 901 adet video hala erişilebilir durumda.

İlginizi çekebilir: Twitch’i bırakan Ninja, Mixer’ı yıkıp geçti

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER