Espor Haber

VFŞL 2019 Mevsim Ödülleri açıklandı, işte mevsimin en değerli oyuncusu!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 2019 Yaz Mevsiminin En İyileri belirlendi.

Mevsim Finalleri öncesi ödüller sahiplerini buldu. Riot Games‘in Yayın Ekibi, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ekiplerinin koçları ve League of Legends takipçileri oylarını verdi. 2019 Yaz Mevsiminin En İyileri ödüllerine kavuştu.


Riot Games Türkiye’nin Twitch kanalından gerçekleşen canlı yayında Mevsim Ödülleri sahiplerini buldu. Ödüllere damga vuran takım ise Royal Youth oldu.

En Değerli Oyuncu: Closer

Royal Youth’un başarılı ormancısı Can “Closer” Çelik, 2019 Yaz Mevsimi’nde En Değerli Oyuncu oldu. Yaz Mevsimi ile birlikte adından sıkça söz ettiren Royal Youth, lig aşamasını domine ederek zirvede bitirmişti. Takımın lider oyuncusu olarak nitelendirebileceğimiz Closer’ın fark yarattığını söyleyebiliriz.

En İyi Alt Koridor Oyuncusu: Pilot

Closer gibi bir Royal Youth oyuncusu olan Na “Pilot” Woo-hyung, takımın en istikrarlı oyuncuların başında geliyor. Güney Koreli Nişancı, partneri Tolerant ile birlikte müthiş bir uyum yakalamıştı. En İyi Alt Koridor oylamasında Alive‘le birlikte aday olan bir başka isim olarak hak ettiği ödülünü kazandı.

En İyi Destek Oyuncusu: Tolerant

Az önce bahsettiğimiz gibi alt koridordaki partneri Pilot’la harika bir lig aşaması geçiren Barış “Tolerant” Çepnioğlu, En İyi Destek Oyuncusu için önemli bir adaydı ve pekte sürpriz olmayan ödülün sahibi oldu. Tolerant’ın VFŞL kariyerinde ilk kez yabancı bir Nişancı ile oynadığını hatırlatalım.

En İyi Orta Koridor Oyuncusu: Cyeol

GBM’in ayrılışından sonra Royal Youth’un kilit transferlerinden bir tanesi olan Yu “cyeol” Chung-yeol, yaptığı oyunlarla adından sıkça söz ettiren oyunculardan bir tanesi olmuştu. Oyuncunun hiç bir uyum problemi yaşamadan kısa sürede adapte olması da takdir edilmesi gereken bir konu. VFŞL 2019 Yaz Mevsimi’nde En İyi Orta Koridor Oyuncusu ödülü Cyeol’e gitti.

En İyi Üst Koridor Oyuncusu: Ragner

Geçtiğimiz mevsimin ‘En Çok Gelişen Oyuncusu’ ödülünün sahibi olan Onurcan “Ragner” Aslan, Galatasaray Espor’a transfer olduğu yeni dönemde muazzam bir gelişme kaydetti. En İyi Üst Koridor Oyuncusu ödülü, Galatasaray’ın lig aşamasını 3. sırada bitirmesinde önemli bir katkı sahibi olan Ragner’e gitti.

En İyi Koç: Enatron

3 yıldır Royal Youth ile birlikte çalışan Yunan koç, takımın yeni dönemde sadece 2 bozgun almasını sağlayacak seçimler yapmıştı. Fazla konuşmaya gerek yok En İyi Koç ödülünü hak ederek kazanan Ilias “Enatron” Theodorou oldu.

Mevsimin Çaylağı: Alive

Aslında 2019 Yaz Mevsimi için En İyi Alt Koridor ödülüne aday olan isimlerden bir tanesi olan Noh “Alive” Jin-wook için Japone’nin “bugüne kadar oynadığım en iyi nişancı” açıklamasını yaptığını hatırlıyoruz. Her ne kadar Mevsim Finalleri’nde göremeyecek bile olsak, bir sonraki mevsimde isminden daha fazla söz ettirebilir. Yükselme Ligi tecrübesi yaşayan nişancının henüz VFŞL’deki ilk mevsiminde Mevsimin Çaylağı ödülünü kazanması gayet normal.

En Çok Gelişen Oyuncu: StarScreen

HWA olarak uzun yıllardır profesyonel sahnenin bir parçası olan Istanbul Wildcats’in genç üst koridor oyuncusu Soner “StarScreen” Kaya, 4 oyuncunun aday olduğu ‘En Çok Gelişen Oyuncu’ ödülünün sahibi oldu. 2019 Yaz Mevsimi boyunca hem Akademi Ligi hem de VFŞL’de oynamış bir oyuncu olan StarScreen’in başarılı bir mevsim geçirmiş, ancak şanssız bozgunlar sonrası Mevsim Finalleri potasına dahil olamamanın üzüntüsünü yaşamıştı.

Taraftar Özel Ödülü: Bolulu

Geçtiğimiz mevsim adından çokça söz ettiren Onur “Bolulu” Can Demirol, LoLespor izleyicilerinin oylarıyla Taraftar Özel Ödülü kazandı. 1907 Fenerbahçe’nin kilit oyuncularından bir tanesi olan Bolulu’yu zaman zaman nişancı pozisyonunda görmüştük. Mevsim Finalleri’nde Bolulu’ya çok iş düşecektir.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER