Twitch

Ninja, Mixer’da 1 milyon aboneyi geride bıraktı

Süper yıldız yayıncı Tyler “Ninja” Blevins, Mixer’da 1 milyon aboneye ulaştı.

Ninja, Microsoft’a ait olan Mixer platformuna geçtiğinden bu yana abone sayısını yükseltmeye devam ediyor. Twitch’e nazaran Mixer’da daha başarılı bir yıl geçireceği bekleniyor.


Fortnite’ın simgesi haline gelen popüler yayıncı, Mixer’da 6 Ağustos günü 1 milyon aktif aboneye ulaştı. Aboneliğin ücretsiz olmadığı (kısmen) bir platformda daha önce hiç görülmemiş bir başarı elde etti. 1 milyon aboneye ulaşan Ninja, Twitter’dan kendisini destekleyen izleyicilerine teşekkür etti.

“Bugün, Mixer’da 1.000.000 aktif aboneye ulaştık. İnanılmaz destekleri için herkese teşekkür ederim. Uzun zamandır bu kadar iyi hissetmemiştim.”

Mixer’da sadece beş gün yayın yapan Ninja, bu kadar kısa bir süre içinde inanılmaz bir başarı elde etti.

Mixer, Ninja’ya özel bir aylık ücretsiz abonelik açtı. Kullanıcılar bir ay boyunca ücretsiz bir şekilde abone olabiliyor. Ödemeler ise bir sonraki ay başlıyor.

Platform, 5.99 dolarlık abonelik ücretinin 47 sentini üçüncü parti servislere ayırıyor ve 5.52 dolarlık bir gelir ortaya çıkıyor. Yapılan anlaşma %50-%50 şeklinde olsa bile Ninja, başka bir abone gelmese dahi, Ağustos ayında 2.5 milyon doların üstünde bir miktar kazanıyor.

Elbette Ninja ve Mixer arasındaki bu anlaşmanın detayları gizli kalabilir veya asla ortaya çıkmayabilir. Bu nedenle özellikle bu ayın abonelerinin tamamen ücretsiz olduğu düşünülürse, gerçekte ne kadarının aboneliğe devam edeceği bilinemez.

Bir milyon aktif aboneye ulaşmak oldukça başarılı ve bir daha asla yaşanmayacak bir şey olabilir. Ninja’nın Mixer’la olan yeni ortaklığı, Twitch’i az da olsa yaralamış olabilir ancak Twitch’i devirmek gerçekten çok zor.

Ninja, Mixer’dan 50 milyon dolar aldı

Resmi olarak açıklanmasa da, popüler yayıncının Mixer transferinden 50 milyon dolar ücret aldığı iddia ediliyor. Ninja’nın kısa süre içinde yakalamış olduğu 1 milyon aboneyi de hesaba katacak olursak, Mixer’ın beklentilerini şimdiden karşılamışa benziyor.

İlginizi çekebilir: Twitch, Ninja’nın kanalını kapatmak yerine gönderme yaptı

Dr.Disrespect’de Mixer’a dahil olabilir

En büyük iddialardan bir diğeri büyük bir yayıncı ile daha anlaşılacağı yönünde. Twitch’in en popüler isimlerinden biri olan Dr.Disrespect’in de Mixer’a sıcak baktığı iddia ediliyor. Eğer Mixer bu hamleyi de gerçekleştirir ise Twitch’e ikinci bir darbeyi vurmuş olacak.

2016 yılında kurulan Mixer, yaptığı büyük atılımlar sayesinde hızla yükselmeye devam ediyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Mixer, Twitch kadar popüler olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER