League of Legends

LoL 9.15 Yaması’nda ARAM’da en çok hangi şampiyonlar kazanıyor?

Riot Games, Sonsuz Uçurum’daki galibiyet oranlarını açıkladı.

League of Legends‘ın son yaması 9.15’te yapılan değişikliklerin, oyuncular için özel bir yere sahip ARAM’a nasıl yansıdığı açıklandı. Sonsuz Uçurum haritasında şampiyon alternatiflerinizin kesinlikle şans faktörüne bağlı olması eğlenceli bir oyun deneyimi yaşamanızı kaçınılmaz kılıyor olsa gerek. Ancak Riot Games‘in açıkladığı verilere bakılırsa, ARAM gerçekten sürprizlerle dolu.


Riot’un ARAM için şampiyonların galibiyet oranlarını açıklaması, aslında pek fazla örneği olmayan durumlardan bir tanesi. Bildiğiniz gibi LoL 9.15 Yaması’nda şampiyonlara yönelik genel bir zayıflatma yapılmıştı. Zayıflayan şampiyonların başında gelen Swain’in %59.6 galibiyet oranı ile şu an ARAM’ın en çok kazanan şampiyonu olması oldukça ilginç gözüküyor. Çünkü oldukça dar bir köprü olarak nitelendirebileceğimiz Sonsuz Uçurum’un Swain’in rakiplerini kendisine doğru çekmesinde avantaj sağladığı bir gerçek. Üstelik Swain’in E yeteneği nerf yemişti.

ARAM’da en çok hangi şampiyonlar kazanıyor?

Söylediğimiz gibi listenin en başında Swain yer alıyor. Riot Games’in açıkladığı verilere yazımızın geri kalanında yer vereceğiz, ancak neredeyse nerf yemiş bütün şampiyonların ARAM’da aslan kesildiğini söyleyebiliriz. Swain’in ardından gelen şampiyonlar ise Maokai ve Janna olduğu için Sonsuz Uçurum’da kitle kontrol etkilerine karşı kazanabilmenin imkansıza yakın olduğu ortaya çıkmış oldu.

LoL 9.15 Yaması’nda ARAM’da en çok kazanan şampiyonlar listesinin en başında Sona, Ashe, Trundle, Garen Teemo, Ziggs gibi şampiyonlarda yer almakta. Riot tarafından hazırlanan listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER