League of Legends

LoL 9.16 Yaması ile birlikte uygulanacak denge değişiklikleri neler?

Jax, Lux ve Shen’in ufak bir güçlendirme alacağı LoL 9.16 Yaması hakkında detaylar.

LoL 9.16 Yaması

League of Legends‘ın profesyonel sahnesinde mevsim finalleri için geri sayım başlamışken Sihirdar Vadisi, Worlds 2019’a hazırlanıyor. Hatırlayacağınız üzere son yayınlanan yamanın ardından Fransa’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe kadar fark yaratan değişikliklerin olmayacağı söylenmişti.


LoL 9.16 Yaması ile ilgili bir blog yazısı paylaşan Riot Games‘in tasarım yönetmeni Andrei “Meddler” van Roon, şampiyonlara uygulanacak denge değişikliklerini açıkladı. Riot Meddler’e göre Lux, Jax ve Shen gibi şampiyonlar için ufak çaplı bir güçlendirme hedefleniyor. Bununla birlikte Azir, Corki ve Riven ise zayıflayacak.

LoL 9.16 Yaması ile birlikte neler değişecek?

Jax’ın erken safhada biraz zorlandığını fark ettiklerini söyleyen Maddler, şampiyonun Q yeteneğinin bekleme süresini düşüreceklerinin altını çizdi. Son olarak bir zayıflama alan Lux ise metanın önemli destekleri arasında yer alsa bile W’sunun yeterince güçlü olmamasından kaynaklanan sıkıntılar yaşamakta. Anlayacağınız üzere Lux’ın W yeteneğine yönelik bir güçlendirme uygulanacak.

Bir diğer güçlenecek şampiyon Shen’in güç patlaması yaşaması gereken orta oyunda yeteri kadar tank olamadığı fark edildi. Ancak bahsettiğimiz şampiyonlar için pek fazla fark yaratmayacak değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Taktik Savaşları 9.16 Yaması için planlanan değişiklikler

Azir ve Riven’ın Q yeteneklerinin bekleme süreleri yükselecek, özellikle dereceli sıralarda fark yarattıkları söyleniyor. Corki’ye gelecek zayıflatmanın oldukça kritik olacağını söyleyelim. Çünkü taban saldırı hasarına yönelik bir zayıflatma Corki’yi bekliyor. Sıradaki güncellemenin 14 Ağustos’a kadar gelmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER