League of Legends

LoL 9.16 Yama Notları: Yeni Pantheon geldi!

Pantheon’un karşısına çıkanlar darmadağın olacak. İşte detaylar…

League of Legends‘ın profesyonel sahnesinde sezonun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Hatırlayacağınız üzere LoL 9.16 Yaması için planlanan denge değişikliklerine ve Sihirdar Vadisi’ndeki Worlds hazırlıklarından bahsetmiştik.


Lux, Jax ve Shen gibi şampiyonların özellikle koridor aşamasında problem yaşadıkları yeteneklerine müdahale edileceğini öğrenmiştik. Ancak başta LeBlanc olmak üzere çoğu şampiyonun koridor aşamasını rahat geçirmesine yardımcı olacak değişiklikler yapıldı. Bununla birlikte şu an ARAM’da durdurulamaz bir galibiyet oranına sahip olan Swain’e güçlendirme geldi.

LoL 9.16 Yaması ile birlikte yapılan değişikliklere göz atalım.

LoL 9.16 Yama Notları

Pantheon

Mordekaiser’dan sonra vadinin en eski şampiyonlarından bir tanesi olan Pantheon’a rework uygulandı. Daha önce Yeni Pantheon hakkında detaylardan bahsettiğimiz şu haberimizde daha fazla mekanik gerektiren bir şampiyona dönüşeceğini söylemiştik. Pantheon bir süreliğine açılış ekranınızı süsleyecek.

İyi eğlenceler.

LoL 9.16 Yaması: Hangi şampiyonlar nerflendi?

Azir

Q yeteneğinin bekleme süresi arttı.

Corki

Taban saldırı gücü nitelikleri düşürüldü.

Ezreal

Q’sunun Yetenek Gücü oranı azaldı ve Sihirli Geçiş’in bekleme süresi arttı.

Sivir

W yeteneğinin verdiği hasar düştü.

Sylas

Artık minyon ve canavarlara daha düşük hasar verecek.

Tahm Kench

Hareket hızı düşürüldü. E yeteneğinin kalkan süresi ise artık 2 saniye oldu.

Yuumi

Havada kaldığı süreye göre daha fazla hasar veren Q’nun verdiği hasar düşürüldü. Bununla birlikte yeteneğin yavaşlatma etkisi azaldı ve koridor aşaması için bekleme süresi arttı.

LoL 9.16 Yaması: Hangi şampiyonlar bufflandı?

Mundo

W yeteneğini kullandığında sıvışma etkisi kazanan Dr. Mundo’nun koridor aşamasını rahat geçirmesi kazandığı hareket hızı %30’a sabitlendi. Ayrıca E yeteneğinin bekleme süreside artık seviyeye bağlı azalacak.

Ekko

Ekko’yu mobil bir şampiyon olarak gösteren E ve R yeteneklerinin bekleme süresi arttı. Ayrıca Zaman Sıçraması (E) ile birlikte rakiplerine daha fazla ilave hasar verecek.

Jax

Yazımızın hemen başında bahsettiğimiz gibi koridor aşamasında sıkıntı yaşayan Jax’in Q yeteneğinin bekleme süresi düşürüldü.

Kassadin

Bir süredir meta dışı kalan kısa menzilli orta koridor şampiyonlarını güçlendirmek isteyen Riot Games’in ilk tercihi Kassadin oldu. Şampiyonun W’sundan aldığı ilave normal saldırı hasarı arttı.

LeBlanc

Şer Mührü (Q) yeteneğinin Yetenek Gücü oranı arttı.

Lux

Daha önce kalkanı zayıflatılan Lux’ın eşya ve seviye olarak önde olduğunda bile güçsüz kalmasının önüne geçiliyor. Kalkan güçlendi.

Syndra

İlave Hasar ve Taban Hsar nitelikleri artırıldı.

Riven

Q yeteneğinin bekleme süresi artık tüm seviyelerde 12 saniye oldu.

Fiora

E yeteneğinin bekleme süresi azaldı. Artık Fiora E’sinden daha fazla ilave saldırı hızı kazanarak, koridor aşamasını çok daha rahat geçirecek.

Yukarıda bahsettiğimiz denge değişiklerine ek olarak Shen ve Sion’un erken safha problemleri giderildi. Ayrıca Singed’ın hareket hızı arttı. Bununla birlikte Peksimet için değişikler mevcut, ayrıntılı detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER