Espor Haber

Doğuş Üniversitesi Aurora, Beşiktaş’ı eleyerek yarı finale yükseldi

Royal Youth’un rakibi belli oldu.

Riot Games Espor Sahnesi’ndeki mevsim finalleri heyecanı resmen başlamış durumda. 2019 Türkiye Büyük Finali öncesi oynanan ilk çeyrek final serisinde Beşiktaş Esports ve Doğuş Üni Aurora karşı karşıya geldi.


Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nin 2019 Yaz Mevsimi ile birlikte kusursuz bir takım görünümüne kavuşan Royal Youth‘un rakibinin belirleyen heyecan dolu çeyrek final serisinde 5 karşılaşma izledik. Kazanan ise Aurora oldu.

Doğuş Üniversitesi Aurora yarı finale yükseldi

Beşiktaş ve Aurora, en son lig aşamasının tiebreak mücadelesinde karşılaşmış, kazanan taraf siyah-beyazlılar olmuştu. Ancak bu kez söz konusu yarı final olduğu için dersine iyi çalışan takımların mücadelesi beklentinin üzerindeydi. Nitekim ilk 4 karşılaşma eşitliği bozmaya yetmedi ve çeyrek final serisi beşinci maça taşındı.

Deneyimli nişancısı Padden’a dördüncü karşılaşmada üst koridor rolünü teslim etmiş olan Doğuş Üni Aurora, bir kez daha sürpriz üst koridor Tristana ve alt koridor için Neeko tercihlerini yaptı. Beşiktaş ise rakibinden önce Jarvan IV tercihini kompozisyonuna ekleyince Seçim/Yasaklama bölümü tamamlandı.

Karşılaşmanın hemen başında Tristana formuna giren Neeko’nun alt koridordan başlamış olması, siyah-beyazlıların biraz kafasını karıştırdı. Padden’ın Tristana ile üst üste aldığı 3 skorun ardından Aurora’nın güçlü bir başlangıç yaptığını gördük.

Karşılaşmanın geri kalan bölümünde ise rakibinin koridor değişikliğini gören Beşiktaş, hızlıca alamet hamlesi yaptı. Ancak bu sırada Padden’ın ilk kuleyi düşürmesi ve barikat yüklerinin ortadan kalması ile birlikte dakikalar ilerledikçe Aurora’nın avantajı ele geçirmesine neden oldu. Bununla birlikte Aurora güç patlamasının keyfini sürerken, Beşiktaş’tan gelen ‘Ninja Baron’ hamlesi ise neredeyse bütün dengeleri alt üst edecek şekilde değiştiriyordu.

Mayhem’den gelen güzel Gnar ultisi sonucunda 4’de 4 yapan tecrübeli nişancı Holyphoenix, takımının Baron Nashor’u kolayca elde etmesinde kilit rol oynadı. Bu hamleden sonra kısa süreliğine dengeler değişti ve siyah-beyazlılar rakibini kuşatmaya başladı. Ancak bir sonraki Baron’a kadar fazla aksiyon göremedik.

Bununla birlikte Beşiktaş’ın bir sonraki Ninja Baron girişimi sonuçsuz kaldı ve Aurora’dan Katliam geldikten sonra siyah-beyazlıların üst koridor inhibitörü düştü. Oldukça temkinli yaklaşan takımların 3. kez Baron Nashor için yaptıkları takım savaşıyla birlikte Doğuş Üniversitesi Aurora, rakibinin fişini çekmeyi başardı.

Hem karşılaşmanın hem de serinin kazanan tarafı olan Doğuş Üni Aurora, Royal Youth’un yarı finaldeki rakibi oldu. Yarın ise 14.00’te oynanacak çeyrek final derbisinde Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe karşı karşıya gelecek.

Karşılaşmaları buradan takip edebilirsiniz!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER