Twitch

Twitch’den beklenen açıklama geldi, Levo’nun neden banlandığı açıklandı!

Twitch Türkiye’nin en aktif yayıncılarından Levo’yu uzun süredir yayın yaptığı platformla karşı karşıya getiren olay hakkında nihayet detaylı bir açıklama yapıldı.

Twitch’te hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip olan Levent “Levo” Balım’ın kanalı sürpriz şekilde askıya alınmıştı. Aradan bir hafta gibi bir süre kadar geçmesine rağmen kendisine detaylı bir açıklama yapılmadığından yakınan Levo’ya Twitch Türkiye’nin popüler isimlerinden destek paylaşımları gelmişti. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlar ile birlikte beklenen açıklama nihayet yapıldı.


Akşam saatlerinde sosyal medyadan birkaç paylaşım yapan Levo, Twitch‘in neden kendisine böyle bir yaptırım yaptığını net olarak açıkladığını söyledi.

“Seni bulup komaya sokmak lazım!”

Bildiğiniz gibi Levo’nun Twitch hesabının süresiz olarak askıya alınması biraz sürpriz oldu. Çünkü popüler yayıncıya herhangi bir uyarı yapılmadan kanalının kapatılmış olmasının yanı sıra kendisine bir kanıt sunulmadığını dile getirmişti.

İlginizi Çekebilir: Twitch Türkiye’den Levo’ya tam destek!

Bütün bunlarla birlikte Levo’nun günlerdir beklediği spesifik açıklama artık mevcut durumda. Twitch’in açıklamasına göre; Levo, sohbet üzerinden eşine yönelik ağır hakaretlerde bulunan şahsa “Seni bulup komaya sokmak lazım!” şeklinde tepki vermesi üzerine Twitch hesabının askıya alınmış olduğu ortaya çıktı.

Twitch yetkililerinin Levo’ya verdiği yaptırımın oldukça ağır olduğunu söyleyebiliriz. Ortada oldukça açık bir tahrik durumu söz konusu ve böyle bir durumda Levo’nun verilen kararı geri çekecek şekilde itiraz talebinde bulunacağından şüphe yok. Levo ise son açıklamadan sonra hiç vakit kaybetmeden itiraz başvurusunu iletti.

Levo’ya şimdiden geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Umarız kısa süre içerisinde kendisini Challenger 2 olarak izleme imkanı bulabiliriz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER