Espor Haber

Bahçeşehir SuperMassive, Galatasaray’a karşı kazanarak finale yükseldi

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde TBF 2019 mücadelesi belirlendi. Gerçekleşecek final serisinde Royal Youth ve Bahçeşehir SuperMassive kozlarını paylaşacak.

Royal Youth‘un finale adını yazdırmasının ardından bir başka yarı final serisinde Galatasaray Espor ve Bahçeşehir SuperMassive karşı karşıya geldi. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde mevsimin lig aşamasını ikinci sırada tamamlayan SuperMassive, sarı-kırmızılılar karşısında üstün bir performans sergiledi.


1907 Fenerbahçe‘yi eleyerek SUP’un karşısına çıkan Galatasaray için yarı final serisinin favorisi olarak bahsedilmişti. Ancak SuperMassive oyuncularının dominant performansıyla birlikte seriden 3-0 gibi sürpriz bir sonuç çıktı.

Bahçeşehir SuperMassive finale yükseldi

2019 Yaz Mevsimi süresince takım halinde hareket ederken problem yaşadığı için eleştirilen SUP’un Galatasaray karşısındaki performansı ise oldukça etkileyiciydi. Serinin ilk karşılaşmasına istediği gibi başlayamayan Bahçeşehir SuperMassive, sarı-kırmızılıların aldığı skorların üzerine Alevi Ejderi almasına engel olamadı. Bunun üzerine SUP’dan cevap gecikmedi ve henüz 13. dakikada yapılan takım savaşında alınan skorlarla harita üzerinde ezici bir üstünlük meydana geldi.

Yarı Final serisinde durumu 1-0’a getiren SuperMassive, ikinci maçta üstünlüğü bir an olsun elinden bırakmadı ve 25 dakika içerisinde galibiyete yürüdü.

2-0’ın ardından serinin en aksiyonlu karşılaşması oynandı. Seçim/Yasaklama bölümünü istediği gibi geçiren Galatasaray Espor, ilk karşılaşmada olduğu gibi Wolf’a hazırladıkları tuzakta ilk kan döktü. Bu kez hasar açısından problem yaşamayacak şekilde yapılan seçimler ile birlikte sarı-kırmızılıları 2-0’dan geri getirecek skorlar meydana geldi. Ancak bütün skorların yıldız orta koridor oyuncusu GBM tarafından alınmış olmasını iyi değerlendiren SUP’un doğru şekilde yaptığı hamleler sonrasında durum hızlıca eşitlendi.

SuperMassive’in aldığı 2 Alev Ejderi ve çeşitli skorlarla yine üstünlüğü ele aldığını gördük. Serinin en uzun ve en aksiyonlu karşılaşmasını kazanan taraf Bahçeşehir SuperMassive, seriden 3-0 galip ayrılmayı başardı.

Royal Youth ve Bahçeşehir SuperMassive’in Riot Games Espor Sahnesi‘nde kozlarını paylaşacağı karşılaşma hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER