Espor Haber

LCS 2019 Yaz Mevsimi final serisini kazanan Team Liquid şampiyon oldu

Cloud9’a karşı 3-2 kazanan Team Liquid, LCS 2019 Yaz Mevsimi’nde şampiyonluğa ulaştı.

ABD’nin Detroit şehrinde günlerdir devam etmekte olan mevsim finalleri, Cloud9 ve Team Liquid arasında oynanan final mücadelesiyle birlikte sona erdi. Dün gece heyecanlı anların yaşandığı finalde 5 karşılaşma oynandı ve kazanan taraf ise Liquid oldu. Rakibini 3-2 mağlup eden Team Liquid, LCS‘te üst üste dördüncü şampiyonluğunu elde ederek kırılması zor bir rekora imza attı.


LCS 2019 Yaz Mevsimi’nde şampiyonluğa ulaşan Team Liquid’in Worlds 2019’a doğrudan katılma hakkı kazanmış olduğunu hatırlatalım. Bununla birlikte Cloud9, Worlds’e Play-In aşamasından dahil olacak ve Kuzey Amerika bölgesinin üçüncü temsilcisini ise 6 Eylül 2019 tarihinde start alacak Bölgesel Elemeler belirleyecek.

LCS 2019 Yaz Mevsimi Şampiyonu Team Liquid!

Serinin ilk karşılaşmasında rakibine skor verse bile kule vermeyen Team Liquid, neredeyse bütün objektiflere ambargo uygulayarak seride 1-0 öne geçti. Cloud9’ın ikinci maçta rakibine yönelik yaptığı saygı yasaklamaları sonuç vermesiyle birlikte harita üzerinde baskı uygulayan taraf oldular ve durum eşitlenerek 1-1 oldu.

İlginizi Çekebilir: Türkiye Büyük Finali için geri sayım başladı

İkinci karşılaşmada en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi Jensen’in düşük performansıydı ve aynı durum üçüncü karşılaşmaya da yansıdı. Doublelift’den gelen Quadrakill bile yıldız orta koridor oyuncusunun boşluğunu doldurmadı.

Eşitliği bozan üçüncü karşılaşmada ise Team Liquid’in rakibinden güçlü bir kompozisyonu bile harita üzerinde etkisiz olmalarının önüne geçmedi. Ancak C9’nın üstünlüğüne rağmen karşılaşma ortada geçiyordu. Ve geçtiğimiz mevsim TSM Nişancısı Zven’in fırlattığı pozisyon gibi Jensen’den ilginç bir hata geldi.

Baron Nashor öncesi yapılan takım savaşına eksik şekilde giren Liquid’in rakibine verdiği 2 skorda önemli değildi. Bununla birlikte takım savaşı sona erdikten sonra Jensen’in kendini yakalattığı pozisyon ise Liquid’e pahalıya patladı ve objektifleri birer birer toplayan Cloud9, seride 2-1 öne geçmeyi başardı.

2-1’den geri gelerek şampiyon oldular

Team Liquid’in deneyimli oyuncularından Xmithie ve Doublelift gibi oyuncular dördüncü maçta sahneye çıkınca C9’nın hasar açısından oldukça eksik olan kompozisyonu pahalıya patladı. C9 oyuncuları skorları toplasalar bile objektifleri kaybetti ve dakikalar ilerledikçe hasar avantajını değerlendiren Team Liquid’in almış olduğu kritik galibiyetle seri beşinci maça taşındı.

Serinin üçüncü karşılaşmasında bolca eleştiri aldığı Akali seçimini yineleyen Jensen’den harika bir performans geldi. Tekrardan sahneye çıkan Jensen, üst üste aldığı skorlarla 5/0/0 KDA’ya ulaşınca ezici bir üstünlük ortaya çıktı. Rakibine sadece 4 skor veren Team Liquid’in 30 dakika içerisinde aldığı 26 skorla birlikte şampiyonluğa yürüdüğüne şahit olduk.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER