Espor Haber

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Şampiyon Royal Youth!

Bahçeşehir SuperMassive karşısında harika bir geri dönüşe imza atan Royal Youth, şampiyonluk kupasını kaldırdı. İşte TBF 2019’da yaşananlar!

Riot Games Espor Sahnesi’nde gerçekleşen TBF 2019’a League of Legends takipçilerinin yoğun ilgisi vardı. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nin en önemli ekiplerinden Royal Youth ve Bahçeşehir SuperMassive‘in karşı karşıya geldiği final serisi nefes kesti. TBF 2019’un şampiyonu ise Royal Youth oldu.


Geride bıraktığımız 2019 Yaz Mevsimi’nde durdurulamaz bir takım görünümüne kavuşan Royal Youth, lig aşamasını zirvede tamamlamıştı. Ancak final oynama alışkanlığı olan SuperMassive karşısında kazanmak hiçte kolay olmadı.

Şampiyon Royal Youth!

Ülkemizdeki en özel espor etkinliği olarak nitelendirebileceğimiz Türkiye Büyük Finali, uzun süre hafızalarda yer edecek anlara ev sahipliği yaptı. Ayrıca yıllar sonra bir final serisinde 5 karşılaşma oynandığına şahit olduk. Silver Scrapes‘i özlemişiz!

Açılış karşılaşmasında müthiş bir kompozisyonuna fabFabulous’un ellerindeki Gangplank’in güç patlaması eklenince 1-0 öne geçen SUP, ikinci maçta rakibinin agresif başlangıcına karşı koyamadı ve 27 dakika sonra serideki durum eşitlendi.

İlk iki karşılaşmada sırasıyla hem Royal hem de SUP’un kompozisyonunda yer almış olan Gnar’ın istenen şekilde beklentileri karşılayamamış olması ile birlikte üçüncü riskli seçimler gördük. Ve… Yasuo sahneye çıktı.

Bu kez alt koridordan oldukça agresif başlayan SuperMassive, başlattığı takastan üstün ayrılarak ilk kan için harekete geçti. Ancak ilk kan döküldüğü sırada Closer’ın yetişmesi ile birlikte karşılıklı skorlar alındı. Ayrıca geri kalan 10 dakikalık bölümde SUP’un başlatmak istediği takım savaşları sonuçsuz kalırken, rakibinin ikinci kez ejder hamlesi yaptığını gören Royal Youth’dan oldukça kritik 3 skor geldi.

Soğukkanlı bir şekilde 10 dakika boyunca taşıyıcılarının hasar eşyalarını bitirmesini bekleyen SUP ise dakikalar 25 olduğunda Baron Nashor’a yöneldi ve hem katliam hem de Baron güçlendirmesini aldılar. Hızlıca rakibinin alt koridor inhibitörünü düşüren Bahçeşehir SuperMassive, istediği şekilde öne geçtikten sonra fazlasıyla baskıcı olarak seride tekrardan öne geçti. Durum 2-1 oldu.

İlginizi Çekebilir: LCK 2019 Yaz Mevsimi’nde Şampiyon SKT T1!

Final serisinin en uzun süren karşılaşması olan üçüncü maçta ise her iki takımında oldukça soğukkanlı olmasına rağmen çok fazla takım savaşı gerçekleşti. Üçüncü karşılaşmaya önde başlayan SuperMassive olurken, dakikalar ilerledikçe kitle kontrol açısından sıkıntı yaşamaya müsait kompozisyonları alarm vermeye başlıyordu. Aslında uzun süreli gerçekleşen takım savaşlarından avantajlı ayrılan bir taraf olmadığını söylemek mümkün ki karşılaşma 45 dakika sürdü.

Karşılaşmanın 45. dakikasında gerçekleşen takım savaşınında Pilot’ın güzel oyunuyla Stomaged’ı düşüren Royal Youth, hızlıca rakibinin orta koridor inhibitörünü düşürdü. Hemen ardından bir takım savaşı daha yapıldı ve Royal Youth, rakibinin fişini çekerek durumu 2-2’ye getirdi.

Silver Scrapes’le Gelen Şampiyonluk!

Royal Youth’un eşitliği yakalamış olması ile birlikte TBF tarihinde bir ilk gerçekleşti ve ilk kez final serisi beşinci maça taşındı. Ayrıca kazanan tarafın şampiyon olacağının bilincinde olan takımların, Seçim/Yasaklama bölümünde en çok güvendikleri şampiyonlara yönelmiş olması da final serisine renk kattı.

VFŞL 2019 Yaz Mevsimi’nde erken safhada en çok skor alan takım olan Royal Youth, 8 dakika içerisinde 5 skor aldı. Özellikle Armut’un taşıyıcı üst koridor tercihi Jayce’e giden skorlarla SUP’a zor anlar yaşatıldı. Dakikalar ilerledikçe karşı hamle yapmakta zorlanan Bahçeşehir SuperMassive, sadece 25 dakika savunma yapabildi ve final serisinin kazananı Royal Youth oldu.

Önümüzdeki aylarda start alan League of Legends 2019 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek Royal Youth’a başarılar dileriz. Ayrıca Silver Scrapes’in çalındığı ilk TBF’den sonra Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde bizleri daha coşkulu karşılaşmalar göreceğimizi düşünüyoruz. Gelecek mevsim görüşürüz!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER