Espor Haber

LPL 2019 Yaz Mevsiminde Şampiyon FunPlus Phoenix!

Bugün gerçekleşen finalde Royal Never Give Up ile karşı karşıya gelen Phoenix, vadide rakibini hüsrana uğratarak şampiyonluğa ulaştı.

LPL‘in 2019 Yaz Mevsimi finalinde RNG ve FPX karşılaştı. Worlds 2019’a doğrudan katılma hakkını elde etmiş LPL temsilcileri arasında oynanan final serisine, Çin’deki LoL takipçilerinin yoğun ilgisi vardı. Kazanan taraf ise FunPlus Phoenix oldu.


Mevsim boyunca istikrarlı bir performans sergileyen iki takımın mücadelesinden sürpriz bir sonuç çıktı. En deneyimli LPL ekibi olarak nitelendirebileceğimiz Royal Never Give Up, oldukça genç oyuncuların oluşturduğu FPX’e 3-1 yenildi.

Şampiyon FunPlus Phoenix

Tecrübeli nişancı Uzi’nin alt koridordan fark yarattığı ilk karşılaşmayı kazanan RNG, harita üzerinde büyük bir üstünlük sergiledi. RNG’nin özellikle alt koridordaki üstünlüğü ile birlikte seriye 1-0 önde başladıklarını gördük.

Ancak geri kalan karşılaşmalarda FunPlus Phoenix oyuncularının dominant performanslarına karşı hamle yapmakta zorlanan bir RNG vardı. Serinin ikinci ve üçüncü karşılaşmasında fazla zorlanmayarak durumu 2-1’e getiren FPX, dördüncü karşılaşmada kritik hatalar yaptı. Fakat takım halinde hareket etmek konusunda oldukça zorlanan RNG’nin karşı hamle konusunda sahip olduğu düşük performans ile birlikte zayıf bir rakip gibi oynamalarına neden oldu.

Bununla birlikte RNG’nin temposuz performansı, aslında dördüncü karşılaşmanın uzaması konusunda onlara yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Hatta ileri safhada oyun eşitlendiğini gördük. Ancak 2 inhibitör kulesini kaybeden RNG için FPX karşısında çözüm üretmesi neredeyse imkansızdı ve 43. dakikada gerçekleşen takım savaşını kazanan FunPlus Phoenix seriyi kazanmayı başardı.

İlginizi Çekebilir: LCK sunucularından PapaSmithy, 100 Thieves’e transfer oldu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER