PUBG Lite

PUBG Lite download launcher ini fail hatası

Oyuncuların PUBG Lite’a erişmesine izin vermeyen hatanın çözümü yazımızda!

PUBG Lite download launcher ini fail hatası

Oldukça düşük donanımlı sistemlerde bile iyi bir oyun deneyimi yaşatmakta olan PUBG Lite‘ın açık beta sürecindeki maceraları devam ediyor. Ancak oyunun özellikle optimizasyon açısından neredeyse eksiksiz olduğunu söyleyebiliriz.


PUBG’ye göre çok düşük boyutlara sahip PUBG Lite’a dün gelen güncellemeden sonra PUBG Lite download launcher ini fail hatası meydana geldi. Oyuncuların geçtiğimiz aylarda da karşılaşmış olduğu hatayla ilgi çözüm ise yazımızda.

PUBG Lite Download Launcher ini Fail Hatası

Sorunun ülkemizdeki servis sağlayıcılarından kaynaklandığını dile getiren PUBG Lite Türkiye, kısa süre sonra oyuna erişemeyen oyuncular için bir çözüm sundu.

İlginizi Çekebilir: PUBG Lite giriş ekranında kalıyor hatası için çözüm yolları

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi PUBG Lite’ın henüz açık beta sürecinde olduğunu hatırlatalım. Henüz geçiş sürecinde olan bir oyun olduğu için beklenmedik hatalar meydana gelebiliyor. Beklendiği gibi kısa süre içerisinde kesin bir çözüm sunan yetkililer, launcher (0x500000003) hatasının aslında oyundan kaynaklanan bir sorun olmadığını gözler önüne serdi.

Çözüm

PUBG Lite Download Launcher hatasıyla karşılaşan birçok oyuncunun Windows 10 kullandığını belirleyen PUBG Lite Türkiye, çözümün Google DNS olduğunu söyledi.

 1. Öncelikle PUBG Lite Launcher’ı kapatın.
 2. Denetim Masası’ndan Ağ ve İnternet’e tıklayın.
 3. Ağ ve Paylaşım Merkezi’nde yer alan ‘Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin’ sekmesine tıklayın.
 4. Açılan sayfadaki aktif olan bağlantı ayarlarına sağ tıklayarak, Özellikler deyin.
 5. Özellikler penceresinden TCP/IPv4’ün özelliklerine erişin.
 6. TCP/IPv4 özelliklerinde ‘DNS sunucusu adresini otomatik olarak al’ seçili ise ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ olarak değiştirerek, Google DNS bilgilerini girin:

8.8.8.8

8.8.4.4

PUBG, PUBG Lite ve PUBG Mobile ile alakalı haberlerimizde hızlı bir şekilde haberdar olabilmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz!

GGespor Instagram

GGespor Twitter

GGespor Facebook

2 Yorum

2 Yorum

 1. adem

  19 Ekim 2019 at 06:52

  dedıklerınızı harfiyen yapmama ragmen işe yaramadı

  • Supremeth

   21 Ekim 2019 at 14:49

   Yaşamış olduğunuz sorun yerel ağ servislerinden kaynaklanıyor ve sadece belirli bölgelere özel olan bir sorun. Bununla birlikte makalemizde yer verdiğimiz çözümün ise bölgeden bölgeye fark ettiğini söyleyebiliriz.

   Google DNS yerine farklı bir adres girmenizi öneririm.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER