Espor Haber

Gen.G, Call of Duty sahnesinden çekildi

League of Legends’ın en önemli kupasını kaldırmalarından sonra PUBG, Overwatch, Fortnite ve birçok oyun için başarılı bir takım yapısı kurmayı başaran Gen.G, CoD kararını açıkladı.

Kuzey Amerika bölgesinde ciddi bir oyuncu kitlesi bulunan Call of Duty için uzun yıllardır offline turnuvalar düzenlenmekte. Gen.G ise CoD: Black Ops 4 ile birlikte önemli bir prestij kazanan CWL Pro League’in bir parçası olmuştu.


İlginizi Çekebilir: Rainbow Six Siege 50 milyon oyuncuya ulaştı

Aslında Güney Kore menşeli bir organizasyon olan Gen.G’nin almış olduğu yatırımların ardından ABD’deki Overwatch ve CoD sahnesine katıldığını hatırlıyoruz. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl Call of Duty’nin tozunu attıran Gen.G’nin dün sürpriz şekilde sahneden çekildiğini açıkladığını gördük.

Gen.G’den 2020 CWL Franchise League vetosu!

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Gen.G, önümüzdeki yıl bölgesel bir franchise etkinliğine dönüşecek olan CWL’de yer almayacaklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada Call of Duty’den sonsuza kadar ayrılmadıklarını belirten Gen.G, 2020 CWL Franchise League özelinde “şimdilik” böyle bir karar alındığının altını çizdi. Ancak açıklamada takımdaki oyunculara, Blizzard ve Activision‘a teşekkür etmeleri ise kafaları karıştırdı. Gen.G’nin açıklamasına bakılırsa, Kuzey Amerika yerine sadece Güney Kore’de faaliyet göstermek istiyorlar.

Bununla birlikte Gen.G, franchise anlaşmasının yükümlülüklerinden kaçmak için böyle bir karar vermiş olabilir. Call of Duty ekibinde yer alan ABD’li oyuncuların teklifleri değerlendirerek, transfer olmalarına kesin gözüyle bakılıyor. CoD sahnesinde 2 kez final oynama başarısı gösteren Gen.G, son katıldıkları turnuvayı 32. sırada tamamlamıştı.

İlginizi Çekebilir: Gen.G’ye 46 Milyon Dolarlık Dev Yatırım!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER