Espor Haber

LEC 2019 Yaz Mevsiminde Şampiyon G2!

G2 Esports, 2. kez LEC şampiyonluğuna ulaştı.

Atina’da gerçekleşen LEC 2019 Yaz Mevsimi final serisinde G2 Esports ve Fnatic karşılaştı. LEC’ye özel olan playoffların Round 2 aşamasında karşılaşan takımları, bir kez daha karşı karşıya getiren finalde tam bir danışıklı dövüş vardı. İki tarafta birbirlerine net üstünlük kuramadığı için düğüm, ancak beşinci maçta çözüldü.


Serideki durum 2-2’ye gelince, beşinci karşılaşmada G2’nun yaptığı orta koridor Renekton’lu kompozisyon ile birlikte vadiden 3-2 galip ayrılan G2 Esports oldu.

LEC 2019 Yaz Mevsiminde Şampiyon G2 Esports!

Dün oynadığı yarı final serisinde Schalke 04’e farklı tarife uygulayan Fnatic, arkasına aldığı rüzgarla seriye 1-0 önde başlamıştı. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi yakın zamanda karşı karşıya gelinmesinin diğer maçlara yansıdı.

Takımların, özellikle takım savaşları zamanlamalarını soğuk kanlı şekilde yapmalarıyla yakın geçen son 2 karşılaşmanın ardından serideki durum 2-2 oldu.

League of Legends takipçilerinin dinlemeyi çok sevdiği Silver Scrapes’le birlikte başlayan beşinci karşılaşmada ise sürekli devam eden bir aksiyon vardı. G2, agresif bir üst koridor seçimi olarak Akali ve Caps içinse seçtiği Renekton’un etrafına Olaf, Syndra ve Thresh seçti. Ornn, Gragas ve tekrardan destek için Shen tercihini yineleyen Fnatic’in yapmış olduğu kompozisyon takım savaşları içindi.

Oldukça agresif bir başlangıç yapan G2, karşılaşmanın hemen başında 3 skor elde etti. Fnatic ise Akali’yi düşürerek dengeleme skorları aldı. Ancak Broxah’nın üst koridordan neredeyse hiç çıkmadığını gören Jankos, takımına pek çok objektif kazandırınca işler karıştı. G2’nun güzel başlangıcı ile birlikte altın farkını 5 binden aşağı inmediği için harita avantajını kazanmaları hiçte zor olmadı.

Olaf’ın alt koridor ziyaretlerinden çıkarılan skorlarla Syndra’nın hasar eşyalarını çabucak bitirmesine yardımcı olurken, Caps’in ellerindeki Renekton ise kısa süre içerisinde 5/2/0 KDA’ya ulaştı. Hasar açısından zayıf bir kompozisyonu bulunan Fnatic, rakibinin baskıcı oyununa çok fazla dayanamadı ve karşılaşmayı kazanan G2’da şampiyonluğa ulaştı. LEC’de ikinci kez şampiyon oldular.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER