Oyun Haber

WoW Classic sunucuları, DDoS ataklarının hedefi oldu

World of Warcraft Classic sunucuları, gönderilen sahte isteklerin mağduru oldu. DDoS saldırıları, Blizzard Kuzey Amerika Destek Ekibi tarafından etkisiz hâle getirildi.

Oyuncuların en çok sevdiği oyunlardan biri olan ve Twitch’te kategori rekoru kıran WoW Classics, geçtiğimiz günlerde DDoS saldırılarının mağduru oldu. Yapılan güncellemeler sonrasında sistemdeki bazı hatalar düzeltildi. Ancak önümüzdeki günlerde bazı sıkıntıların yaşanabileceği düşünülüyor. Blizzard ekibi bu sebeple çalışmalarının devam edeceğini belirtti.


Geçtiğimiz günlerde başlayan DDoS ataklarının UkDrillas isimli Twitter hesabının sahibi tarafından yapıldığı düşünülüyor. UkDrillas isimli Twitter hesabında, her saldırıdan 30 dakikadan önce bir uyarı tweet’i atıldı. Sunucuların çökmesi sonucunda ise gönderiler silinerek hesap askıya alındı. UkDrillas isimli Twitter hesabının sahibinin, saldırıların gerçek sorumlusu olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir: Bu hafta hangi oyunlar çıkacak? (9 – 13 Eylül 2019)

WoW Classic sunucularına DDoS saldırısı

Yapılan DDoS saldırıları sonrasında ise Blizzard’dan açıklama geldi. Problemin giderilmesi üzerine çalışma başlatan Blizzard, bazı sunucularda sıkıntıların devam ettiğini belirtti. Oyuncuların yaşadığı sorunlar için özür dileyen Blizzard ekibi, gösterdikleri sabır için teşekkür etti.

Geçtiğimiz hafta Twitch’te anlık en çok izleyici rekoru kıran World of Warcraft Classic, oyun dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER