League of Legends

LEC Yaz Mevsimi Finali izleyici rekoru kırdı!

G2 ve fnatic arasında geçen ve 3-2 G2’nun galibiyet ile ayrıldığı LEC Yaz Mevsimi finali izleyici rekoru kırdı. İşte detaylar.

Esports Charts’ın haberine göre, 820 binden fazla League of Legends taraftarı, G2 Esports‘un Fnatic‘i devirdiği LEC Yaz Mevsimi finalini izledi.


LEC Yaz Mevsimi Finali 820 bin izleyiciye ulaştı

Bu etkinlik, Avrupa League of Legends tarihinin en çok izlenen etkinliği olurken, iki takımın kıyasıya mücadele ettiği final Twitch’te 650 bin kişi tarafından izlendi. Bu izleyici sayıları Riot Games’in Twitch sayfası ve resmi LoL Esports Youtube sayfasındaki rakamların birleşimi olarak karşımıza çıkıyor. Her ikisi de aynı anda yayınlandı ve toplam izleyicinin yaklaşık yüzde 80’ini oluşturdu. Bu büyük sayının geri kalanı, diğer dillerdeki yayınlar ve farklı Twitch kanallarından geldi.

İlginizi çekebilir: LEC 2019 Yaz Mevsiminde Şampiyon G2!

Aynı zamanda, LEC Yaz Mevsimi finalindeki çekişmenin doruk noktasında olması ve beş maçta tamamlanması izleyici sayısının artmasındaki en büyük etkenlerden biri oldu. Genel olarak, herhangi bir sporun finalinde ne kadar rekabetçi bir ortam varsa, sonuç ne olursa olsun, o kadar fazla insan izlemeye başlıyor.

G2 kazandığı zaferin ardından, LEC’de Worlds 2019’a katılma hakkı kazanan ilk takım oldu. Her iki takım da Worlds 2019’a gitmeye hak kazandı. Ancak Fnatic şimdi 13 Eylül’de başlayacak bölgesel elemelerde ikinci turdan itibaren mücadeleye başlayacak. Worlds 2019 ana gruplar ise 2 Ekim’de başlayacak.

İlginizi çekebilir: Bu hafta hangi oyunlar çıkacak? (9 – 13 Eylül 2019)

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER