CS: GO

Zeus, BLAST Pro Series Moscow’dan sonra emekli olacak

Natus Vincere’in efsanevi kaptanı ve 20 yıllık Counter Strike oyuncusu Danylo “Zeus” Teslenko kariyerinin sonuna geldiğini açıkladı.

Natus Vincere’nin kaptanı Danylo “Zeus” Teslenko, BLAST Pro Series Moscow’dan sonra emekli olacağını açıkladı. BLAST Pro Series Moscow 13 – 15 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.


Na’Vi, StarLadder Major 2019’u oynarken Zeus’un yerini doldurmak için görüşmeler yapıyordu. Zeus ve takımı çeyrek finallerde NRG ile elendi.

Zeus’un Counter Strike ile başlayan yolculuğu 20 yıl sonra son buluyor

Zeus, 2002 yılında profesyonel Counter Strike kariyerine başladı ve 2009-2012 yılları arasında Na’Vi’de CS 1.6 kadrosunda yer alırken tanındı. Ukrayna ekibi tarafından 2016 yılında kadrodan kesilinceye kadar takımda yer aldı ve bu sürecin ardından Gambit’e transfer oldu.

İlginizi çekebilir: Demise, eXTREMESLAND Türkiye Elemeleri şampiyonu oldu

Efsanevi kaptan, Gambit ile ilk ve tek Major kupasını, 2017 yılının Temmuz ayında, PGD Kraków Major’da kazandı. Zeus kısa bir süre sonra Na’Vi’ye döndü ve takımın Temmuz 2018’deki ESL One Cologne ve Nisan’daki StarSeries i-League 7. Sezon gibi birkaç büyük turnuvada zafer kazanmasına büyük katkı sağladı. Ayrıca takımıyla Eylül 2018’de FACEIT London Major finaline kadar yükseldi, ancak Astralis’e mağlup oldular.

Zeus bunun zor bir karar olduğunu ve bir süredir bunu düşündüğünü söyledi. Zeus “BLAST’tan sonra bırakabileceğim söylentiler vardı, ancak yeni kadromuzun major kazanabileceğine ya da en azından finallere çıkabileceğine inandım. Ama erken kaybettik ve gençlere yol vermem gerektiğini anladım. Dürüst olmak gerekirse, zor. Hayatımın 20 yılını Counter-Strike’a adadım ve tamamlamanın zamanı geldi.” dedi.

Yine de, espor endüstrisinden ayrılmayacak. Zeus, CIS bölgesinde spor salonları geliştirmek ve profesyonel bir akademi kurmak istiyor ancak yakın gelecekte koç olmayacak.

Zeus, şu ana kadar tüm CS: GO major turnuvalarına katılan Na’Vi’deki tek oyuncuydu. Çok iyi bir kariyeri vardı ve Na’Vi ile birlikte bir major kazanamamasına rağmen, tüm zamanların en iyi CIS oyuncularından biri olmayı başardı.

İlginizi çekebilir: Zorlu basamakları bir bir aşan Astralis StarLadder Major 2019’da şampiyon!

Na’Vi, Zeus’un yerini kiminle dolduracağı konusunda kararsız

Na’Vi’nin Zeus’un yerini kiminle dolduracağı henüz belirsiz. Organizasyon, Zeus’un 2016 yılında kadrodan kesilmesinden sonra başarılı olamadı ve 2017’de dönene kadar hiçbir zaman düzgün bir çözüm bulamadı. AVANGAR’dan Alexey “qikert” Golubev, major sırasında HLTV’ye bu yılın başlarında Na’Vi ile yakınlaştığını söyledi. qikert, CIS bölgesindeki en iyi genç yeteneklerden biri olarak görülüyor.

Na’Vi, BLAST Pro Series Moscow’da zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalacak. ENCE, Vitality, MIBR ve NiP Zeus’un son turnuvasında rakipleri olacak.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER