Eğlence

YouTube, PewDiePie’ın 100 milyona özel kırmızı elmas ödülünü açıkladı

“YouTube’un kralı” takma adına sahip Felix “PewDiePie” Kjellberg’in 100 milyonu geçmesinin şerefine şirket, yayıncıya özel yeni bir ödül verdi.

Bir youtuberın önceden kazanabileceği en büyük ödül 50 milyona ulaşan yayıncılara özel yapılan oynat butonuydu. Yine PewDiePie 2016 Aralık 18’de bu sayıya ulaşan ilk kişi olmuştu. T-Series ve 5-Minute Crafts kanalları da dahil olmak üzere beş kanal daha bu seviyeye ulaşmayı başarmıştı.


Şimdi ise YouTube yeni “Red Diamond Creator Award’ı (Kırmızı Elmas Üretici Ödülü)” duyurdu.

Şirket, Eylül 6’da “100 milyon üye rekoru kırıldı ve bu demek oluyor ki yeni bir üretici ödülümüz var! Karşınızda Red Diamond Creator Award, elmasların en ender bulunan renginden esinlenerek isimlendirildi.” diye tweet attı.

Hem PewDiePie’a hem de T-Series’e bu ödülün gönderileceği doğrulandı.

Bahsi geçen tweette ödülün yapılışını içeren bir video da bulunuyordu.

PewDiePie ve T-Series’in savaşında kaybeden olmadı

Pewds Ağustos 24’te 100 milyon sınırını aşan ilk kişisel üretici olma unvanını elinde tutuyor. Kanalındaki son zamanlarda yükselişin sebeplerinden biri İsveç’li yayıncının “PewDiePie vs. T-series” diye başlattığı çekişmede YouTube kullanıcılarının Hintli şirkete karşı Felix’in arkasında durmasından kaynaklanıyor. Bu olay “bitch lasagna” isimli video ile Pewds’ın T-Series’e diss atmasıyla ileri seviyeye taşınmış ve sonrasında PewDiePie özür dileyerek çekişmeye son vermişti.


T-Series’ın 100 milyona daha çabuk ulaşması ve kavgayı kaybetmesine rağmen PewDiePie günlük Minecraft videoları yükleyerek oyuncu köklerine geri döndü ve yüksek hızda takipçi kazanımı sağladı.

YouTube’a 2006’da başlayan ve resmi olarak PewDiePie adındaki ikinci hesabını 2010’da açan internet fenomeni için bu yolculuk çoğu insana ilham verecek şekilde gerçekleşti.

150 milyona ulaşan ilk youtubera verilecek ödülün ne olacağı bilinmemekle beraber şu anda Red Diamond Creator Award şirketin en prestijli ödülü olarak sahnelere çıkmış bulunuyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER