CS: GO

CS: GO Cache haritası yenilenmiş haliyle geri geliyor

FMPONE tarafından yeniden tasarlanan CS: GO haritası Cache ay sonunda bizlerle. İşte harita ile ilgili ilginç detaylar.

CS: GO map de_cache‘in yeniden uyarlanması ayın sonunda ortaya çıkacak, ancak harita tasarımcısı FMPONE haritaya yaptığı değişikliklerin bir kısmını tekrar gözden geçiriyor.


FMPONE, üzerinde çalıştığı sırada haritanın belirli alanlarının önizlemelerini ortaya çıkardı. Çoğunlukla oyuncuların haritada sahip olacağı mekansal değişimlere ve yeni nesnelere ve bakış açılarına odaklandı. Ama şimdi, Twitter profili başlık fotoğrafında güncellenmiş sanatını gösteriyor.

FMPONE tarafından yapılan sanat, 1986 nükleer felaketi meydana geldiğinde Çernobil santralinin yakınında bulunan Ukranyalı kafe Pripyat‘tan ilham aldığı belli oluyor. Pripyat artık hayalet bir şehir, ancak bunun bir parçası Cache geri döndüğünde CS: GO oyuncuları için hala hayatta olacak.

Cache, Vertigo eklendiğinde Mart ayında CS: GO etkin görev haritası havuzundan ayrıldı. O zamandan beri oyuncular Cache’de dereceli maçlar oynayamadı ve harita profesyonel turnuvalardan çıkarıldı. Harita döndüğünde, muhtemelen profesyonel yarışmalarda yer alması uzun sürmeyecek ve başka bir harita havuzdan çıkarılabilir.

Haritaları CS: GO’dan kaldırıp rework yapmak Valve’ın zaman zaman yaptığı bir iş. Geliştirici, bunu, her haritanın hem sıradan hem de profesyonel oyuncular için çekici olmasını sağlamak için çaba sarf ederken, aynı zamanda her zaman aynı haritaları oynayan ekiplerle rekabet eden bir ekibi korumak amaçlı yapmakta. Valve’in reworks için hangi ölçütleri kullandığı belli değil. Ancak daha az popüler olan haritalar genellikle oyuncuların çok fazla seçtiklerinden daha hızlı reworke uğruyor.

Artık Cache’in tamamlandığını ve taraftarların 29 Eylül’de ESL One New York’taki bir gösteri maçı sırasında yenilenmiş versiyonunu görebileceklerini biliyoruz. Etkinlik katılımcıları aynı gün haritayı da oynayabilecekler. 29 Eylül’de açıklanması planlanan haritanın açığa çıkmasına rağmen Valve, Cache’ın aktif harita havuzuna döndüğünü henüz açıklamadı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER