Espor Haber

Uzi, kendisini derinden etkileyen sarsıcı sakatlık hakkında konuştu

Royal Never Give Up’ın deneyimli nişancısı Jian “Uzi” Zi-Hao, yaşamış olduğu sakatlık yüzünden neredeyse kariyerini noktalayacak duruma nasıl geldiğini anlattı.

Espor, aşırı bir fiziksel aktivite içermiyor olsa da mücadele sırasında oyuncuların sağlık sıkıntısı yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Oturuş şeklimizin sağlık açısından önemli olduğu yıllardır tartışılır. Oyuncuların mücadele sırasındaki duruşları ve anlık yapılan ters bir hareket gibi v.b unsurlar, sakatlıklara neden olabiliyor.


Bununla birlikte esporcuların sahne dışında saatlerce oyun oynayarak antrenman yaptıklarını hesaba katarsak, başarıya ulaşmak için nasıl bir sınavdan geçtiklerini anlayabiliriz. League of Legends‘ın popüler nişancılarından Jian “Uzi” Zi-Hao de omuzundan yaşamış olduğu kritik sakatlıkla yıllardır boğuşuyor.

İlginizi Çekebilir: Bugüne kadar yaşanmış en kritik esporcu sakatlıkları

2 LPL ve 1 kez MSI şampiyonluğu yaşamış olduğu kariyerine 2012 yılında başlayan Uzi, 22 yaşında olmasına rağmen 5 defa Dünya Şampiyonası’nda yer alarak önemli bir popülerlik elde etti. Çin’deki taraftarların sevgilisi Uzi’nin sağ omuzundan yaşadığı problem ise kariyerindeki en iyi dönemine gölge düşürdü.

Uzi: “Doktor, omuzlarımı 40-50 yaşlarında bir insana benzetti”

NBA ve Futbol dünyasından pek çok popüler oyuncunun bireysel sponsorlarından bir tanesi olan Nike, bilindiği gibi Uzi’yle de çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bir tanıtım videosu için Uzi’yle bir araya gelen Nike’ın mikrofonlarına konuşan Uzi, kariyerini derinden etkilediğini düşündüğü sakatlığı hakkında konuştu.

RNG’nin Saldırı Gücü Taşıyıcısı – Jian “Uzi” Zi-Hao

Videoda sağ omuzunu işaret ederek “en kötüsü burası” diyen Uzi, sakatlığının neredeyse bütün kolunu etkileme riski olduğu için kariyerini noktalamakla karşı karşıya kaldığı o sancılı dönemden bahsetti:

“Bir keresinde kontrol için hastaneye gitmiştim ve Doktor, omuzlarımı 40-50 yaşlarında bir insanın omuzlarına benzetti. Gerçekten bana böyle bir şey söyledi. […] Ayrıca şu an bacaklarımı güçsüz hissediyorum, sanki benim bacaklarım değil.”

7 yıllık kariyerinde uzun süreli zorlamaya bağlı sakatlığı olan Uzi’nin zaman zaman tekrarlayan ağrıları olduğu biliniyor. Ancak bileğinden yaşadığı sakatlık nedeniyle kariyerini noktalamak zorunda kalan eski Cloud9 oyuncusu Hai “Hai” Du Lam’a göre biraz şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Her şeye rağmen Uzi ve Royal Never Give Up, merakla beklenen Worlds 2019‘da yer alacak.

İlginizi Çekebilir: 1907 Fenerbahçe, iki oyuncusuyla yollarını ayırdı

1 Yorum

1 Yorum

  1. dsadasdas

    10 Eylül 2019 at 21:22

    My legs’re two muscle machines. Almost, zero fat cells :). Draw your path, walk and run, do a diet.

    My right should muscle is weak. But, I ameliorating with right sitting at gaming.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER