Espor Haber

TSM’in Bölge Elemeleri’nden önce Clutch ile oynayacağı scrimleri iptal ettiği ortaya çıktı

Clutch Gaming orta koridor oyuncusu Demonte, TSM’in Bölge Elemeleri öncesinde oynayacakları iki scrimi iptal ettiğini söyledi.

Kuzey Amerika temsilcilerinden Clutch Gaming orta koridor oyuncusu Tanner Damonte, TSM’e karşı galip geldikleri serinin ardından şaşırtan bir açıklamada bulundu. Damonte, TSM’in Bölge Elemeleri öncesinde Clutch Gaming ile yapacakları scrimi iptal ettiklerini belirtti.


TSM, Clutch Gaming ile oynayacağı scrimleri iptal etmiş

Damonte’nin sözlerine bakacak olursak, TSM ile Clutch elemeler öncesinde sadece bir kez karşılaşmış. Travis Gafford ile yapılan bir röportajda Damonte, Clutch Gaming’in LCS finallerine hazırlandığı sırada TSM ile oynadıkları ilk (ve son) karşılaşmanın oldukça kötü geçtiğini söyledi. Clutch için oldukça kötü geçen bu mücadelenin ardından TSM sonraki günlerde oynanacak maçları ise iptal ettiğini sözlerine ekledi.

“TSM’e karşı çıktığımız ilk karşılaşmayı berbat bir şekilde tamamladık. Daha sonrası için planlanmış iki karşılaşmamız daha vardı. Ancak diğer günlerde oynayacağımız maçlar Team SoloMid tarafından iptal edildi. Onların tarafında ne olup ne bittiğinden emin değilim ancak biz iki hazırlık maçı günü kaybetmiş olduk.” -Demonte

21 yaşındaki orta koridor oyuncusu Demonte, iptal edilen TSM karşılaşmalarının kendileri için bir motivasyon olduğunu da sözlerine ekledi. Bölge Elemeleri aşamasını başarıyla tamamlamak için arka arkaya üç takımı da elemesi gereken Clutch Gaming, bu duruma biraz içerlemiş olsa gerek üç takımı da alt etmeyi başardı.

Clutch, FlyQuest ve CLG‘ye karşı 3-1’lik skorla galip gelerek son aşamada TSM’in rakibi oldu. Finalde büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada gülen taraf 3-2’lik skorla Clutch Gaming oldu.

Clutch Gaming, tamamlanan yeniden yapılandırma işlemleri sonrasında yoluna Dignitas olarak devam edecek. TSM’in bu hamlesi, Clutch oyuncularının motive olmasında yardımcı olmuş gibi görünüyor. Şu an tek gerçek 2-1’den 2-3 skorla karşılaşmayı kaybeden TSM ekibi 2019 Dünya Şampiyonası’nı evinden izleyecek.

Kaynak: dotesports

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER