Twitch

Levo Twitch’i bıraktı! Yeni yayın platformu Facebook mu olacak?

Türkiye’nin sevilen yayıncılarından biri olan Levent “Levo” Balım, Twitch banı açılır açılmaz platform ile partnerliğini sonlandıracağını duyurdu. Levo’nun yeni yayın platformunu bu akşam saatlerinde açıklaması bekleniyor.

Türkiye’nin en çok sevilen ve takip edilen yayıncılarından biri olan Levent “Levo” Balım, Twitch platformundan yayınlarına son verdiğini açıkladı. İlerleyen günlerde tekrardan Twitch üzerinden yayın yapabileceğinin sinyallerini veren Levo; “bir şeyleri düzelttiklerini hissedene kadar burada olmayacağım” şeklinde konuştu.


Levo Twitch partnerliğine son verdiğini duyurdu

Tam bir ay önce kanalı bir anda banlanan Levo, banı açılana kadar başka bir platformda yayın yapmadı. Bu sürece gerekçe olarak Twitch topluluğunu örnek gösteren yayıncı şunları söyledi:

“Twitch topluluğunu biliyorsunuz, oyuncu topluluğunu biliyorsunuz”. “S**tiri yedin orada açıyorsun Levo!” falan yapmasın insanlar. Bu benim seçimim, kendi seçimim. Bakın Twitch kanalım açıldı, Twitch’te yapmaya devam edebilirim; ama etmeyeceğim. Bu benim için önemli. İnsanların nasıl hareket ettiğini biliyorsunuz.”

Dün akşamki yayınında Twitch’i neden bıraktığı hakkında konuşma yapan Levo, bu süreçte kendisine gelen destek mesajları kadar gelen kötü yorumlara da değindi.

“Böyle artık midem bulanıyor insanlardan. Kanala kapalıyken yazdıkları şeylerden. “Oh, iyi olmuş. Umarım açılmaz banın.” Sevmiyorsan da sevme yani, izleme. Diyebilir misin ki bu adam uğraşmadı, emek vermedi diye. Diyebilir misin? Bu kadar nasıl oluyor bilmiyorum.”

İsteyerek, severek yayın yaptığınız beş yıl sürenin sonunda böyle mesajlarla karşılaşmak pek hoş olmasa gerek.

 

Levo hangi platformda yayın yapacak?

Levo, bu akşam saatlerinde YouTube kanalına yükleyeceği videoda yeni yayın platformunu açıklayacağını dile getirdi. Yayınlarına ara verdiği bir aylık süre boyunca sporu da aksattığını söyleyen yayıncı, hem oyun hem de sporla ilgili video içeriklerine devam edeceğinin müjdesini verdi. Yayınlarında League of Legends ve Taktik Savaşları (TFT) oynayacağını da söylerine ekledi.

Levo henüz hangi platformda yayın yaptığını açıklamadı ancak, eskilerin Geekyapar topluluğundan tanıdığı Can Sungur konu ile ilgili Twitch yayını sırasında bir bilgi paylaştı. Can Sungur, Levo’nun yayın hayatına Facebook üzerinden devam edeceğini belirtti. Levo’nun Twitch platformundan banlanması hakkında kimin haklı kimin haksız olduğu hakkında yorum yapmamayı tercih eden Sungur, Twitch’in bu süreçte Levo ile iletişime geçmemesini hata olarak yorumladı.

“Levo bence Twitch’i bırakmakta haklı. Bilhassa Facebook’un kendisine teklif ettiği parayı düşününce, o kadar haklı ki. Sen adamı muhatap almazsan, sen adama bilgi vermezsen, sen adamla ilgilenmezsen, sen adamı adam yerine koymazsan, yani o banlanma konusunda Levo haklıdır/haksızdır konuşmuyorum. Arkadaşım sen yayın platformusun. Yayın platformunda yayın yapan insanları elinde tutmak için en azından cevap ver, saygı göster. Bir iş ilişkisi var sonuçta. Senin yaptığı şey bu iş ilişkisini yıpratır. Haliyle adam geçecek yeni bir platforma.”

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER