Diğer

Riot Games’in dijital çizgi romanı Lux’ın son sayısı geldi!

Demacia ve Büyücü İsyancılar arasındaki savaşı anlatan Lux çizgi romanının son sayısı sonunda geldi!

Riot Games’in dijital çizgi romanı Lux’ın son sayısı sonunda geldi. Sayı, okuyucularının aklında Demacia ve Luxanna Crownguard, erkek kardeşi Garen ve büyücüler için devrimci hareketin lideri Sylas etrafındaki hikaye hakkında birçok soru işareti bıraktı.


Serinin finalinde Garen, Lux ve Jarvan’ın zamansız sonunu engellemek için tam zamanında varıyor. Garen, Sylas’la dövüşmek için öne atılırken, adamlarının geri kalanı ise diğer büyücülerin icabına bakıyor.

Lux, Garen’i Sylas’ın gücü hakkında uyarıyor ve ona farklı bir silah kullanmasını söylüyor. Lux’ın tavsiyesine uyan Garen ve Demacia kuvvetleri, Sylas’ı ve yandaşlarını bastırıyor ve sonucunda Sylas’ın kanalizasyondan kaçmasına sebep oluyor. Lux, diğer büyücülerin Sylas’ı takip etmemesi için onları ikna etmeye çalışsa da başarısız oluyor.

Kralın ölümünün ve büyük savaşın ardından, Demacia kuvvetleri krallığa yayılmış bütün büyücüleri hızlıca avlamaya başlıyor. Garen, kendi güvenliği için Lux’a bu olaydan uzak durmasını söylese de, Lux bir Crownguard olarak kendi statüsünü kullanarak büyücüleri kurtarıyor.

Lux, büyücüleri Sylas’ın da kaçmak için kullandığı kanalizasyonlardan geçirirken, yoldaş bir büyücü Lux’a teşekkür olarak bir asa hediye ediyor. Lux, kanalizasyondan geçerken ağabeyi Garen ile karşılaşıyor. Garen, Lux’ı sözlü olarak durdurmaya çalışsa da, Lux bunu reddediyor ve diğer büyücülerle birlikte krallığın dışına çıkıyor.

Çizgi roman, Garen’in Lux ile anlaşıp elveda ederken, Sylas’ın da devrimci büyücüleri tekrardan toplayıp; Demacia’nın sonunu getirme planlarını yaparken sona eriyor. Riot Games’in bu çizgi romana ne zaman devam edeceği henüz belirsiz. Fakat, hikayeyi ele alırsak, gelecekte birçok şeyin olması muhtemel. Demacia ve Büyücü İsyancılar arasındaki savaş hakkında yeni haberler için bizden ayrılmayın!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER