Espor Haber

Origen’e şok! Sağlık sorunları yaşayan Kold, LEC Bölge Elemeleri’nde yok

LEC Bölge Elemeleri 1. Tur öncesi Origen’den taraftarlarını üzecek bir haber geldi. Kold sağlık sorunları yaşadığı için yerine mecburen yeni bir transfer yapıldı.

LEC ekiplerinden Origen, beklentilerin altında bir performans sergiledikleri mevsimin ardından Worlds 2019 için son bir şans elde etmişti. Ancak takımın kilit oyuncularından Kold’un olmadığı bir senaryo ise felaket anlamına gelebilir.


Avrupa’daki deneyimli ormancılardan bir tanesi olan Jonas “Kold” Andersen, yaşamış olduğu sağlık sorunları nedeniyle takımını yalnız bırakacak.

Origen, Kold’un sağlık sorunları yaşadığını duyurdu

Twitter’dan yapılan paylaşımda “Kold’un sağlık sorunları dolayısıyla LEC Bölge Elemeleri’nde yer almayacağını, üzülerek duyuyoruz.” diyen Origen, Kold’un bir an önce iyileşmesi için taraftarlardan kendisine moral desteği vermelerini rica etti.

Kold ve takım arkadaşları için final oynadıkları bahar mevsimi sonrası sıkıntılı bir süreç geçirdiler. LEC 2019 Yaz Mevsimi’nde oyuncuların iyi durumdaki bireysel performanslarını, takım oyununa bir türlü yansıtamaması ile birlikte birçok karşılaşmadan yenik ayrıldıklarını hatırlıyoruz. Arka arkaya alınan bozgunlar, Origen’in mevsimi son sırada bitirmesine yol açtı ve iddiasız bir mevsim geçirdiler.

İlginizi Çekebilir: Uzi, kendisini derinden etkileyen sakatlığı anlattı

Bununla birlikte takımın performansı istatistiklere yansıyınca, Kold’un en düşük hasar oranına sahip ormancı olarak gösterdi. Fakat kendisini daha önce ispatlamış bir oyuncu olduğu için fazla umursamadığını dile getirmişti.

Kold yerine Zanzarah

Splyce‘la oynayacakları 1. Tur serisi öncesi kilit oyuncularından birisini kaybeden Origen, İspanyol League of Legends organizasyonu LVP SLO’da başarılı bir performansa imza atan Nikolay “Zanzarah” Akatov’un takıma katıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz yaz mevsiminde Origen BCN ile final oynayan Zanzarah, takımın fazla yabancısı değil. Bugün oynanacak karşılaşmalarda Zanzarah’a şans verilecek. Origen ise Zanzarah için yapılan ilk açıklamada, LEC’de oynayacak potansiyeli olan bir oyuncunun takıma katılmış olmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Origen ve Splyce arasında bugün oynanacak karşılaşmayı Riot Games‘in YouTube ve Twitch kanallarında olacak. Buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Haberlerimizden kolaylıkla haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER