Espor Haber

Jin Air Green Wings küme düşünce gözyaşlarına hakim olamadı

Hanwha Life Esports’un Jin Air’e karşı kazanarak LCK’deki yerini koruduğu mücadele sonrası duygusal anlar yaşandı. Rakibine saygı duyan koç, gözyaşlarını tutamadı.

LCK 2020 Bahar Mevsimi için gerçekleşen playoff serisi, Jin Air Green Wings ve Hanwha Life Esports‘u karşı karşıya getirdi. Vadiden 3-0 gibi net bir sonuçla ayrılan HLE, tekrardan LCK’ye yükselmeyi başardı. Ancak duygusal bir zafer oldu.


Bir dönem Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde forma giymiş oyunculardan KAKAO’nun takımı APK Price’a yenilerek, lower bracket olarak turnuvaya devam eden HLE için iyi bir başlangıç olmadı. Fakat rakipleri Team Dynamics’e şans tanımadılar ve turnuvadaki diğer LCK ekibi Jin Air’in rakibi oldular.

Hanwha Life Esports’dan duygusal zafer!

Aslında LCK’de çok fazla başarılı bir takım olmayan Jin Air Green Wings, serinin favorisi olarak vadiye inmişti. Hanwha Life oyuncularının gösterdiği müthiş performanslarla birlikte yıkıldılar. Bununla birlikte Jin Air’in başarılarından söz etmek oldukça zor ama saygı görmeyecekleri anlamına gelmiyor.

İlginizi Çekebilir: Sağlık sorunları yaşayan Kold, LEC Bölge Elemeleri’nde yok

Profesyonel sahnede böylesine önemli bir zafer alan takımların, sevinçten havalara uçtuğu pek çok an görmüştük. Ancak HLE bünyesinde yer alan hemen hemen herkes, adeta eski takımına gol atan futbolcular gibi oldukça sakindi.

OnAir: “Gerçekten çok üzücü”

Turnuvayı zaferle tamamlayan koç Kang “OnAir” Hyun-jong, mücadele sonrası bazı açıklamalar yaptı ve LCK’de pek kez karşılaştıkları rakiplerine bozgun yaşattıkları için üzgün olduklarını ifade ederken gözyaşlarına hakim olamadı:

“Kazandığımız için çok mutlu olduğum söylenemez. Uzun zamandır birlikte mücadele verdiğimiz Jin Air, her zaman olduğu gibi en iyisini yapıyorlardı. Oyuncular elinden geleni yaptı. Gerçekten çok üzücü.”

LCK’ye veda eden taraf Hunwha da olabilirdi. Böylesine kritik bir playoff serisinde kazanan taraf olsanız bile duygusal anlar yaşamamak elde değil gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Riot Games, LCK sunucusunu arıyor!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER