Twitch

TF Blade, Twitch’ten banlanması hakkında bir açıklama paylaştı

önce League of Legends Türkiye sunucusundan 14 gün, sonrasında ise Twitch’ten banlandı. Konu hakkında Twitter hesabı üzerinden detaylı bir açıklama paylaştı.

İran doğumlu ünlü yayıncı Ashkan “TF Blade” Homayouni, Twitch platformundan banlanması üzerinde şahsi Twitter adresinden bir açıklama paylaştı.


TF Blade Twitch banı hakkında açıklama yaptı

Team Liquid bünyesinde yayıncılık hayatına devam eden TF Blade, League of Legends yayınlarıyla tanınıyor. Twitch’in en çok izlenen League of Legends yayıncılarından biri olan TF Blade, League of Legends’ın farklı sunucularında 1. sıraya çıkmak için neredeyse tüm gününü League of Legends oynayarak geçiriyordu.

İlginizi çekebilir: Levo, yayınlarına Facebook üzerinden devam edecek

Avrupa ve Kuzey Amerika sunucularında birinci sıraya çıkmayı başaran TF Blade, Türkiye Sunucusu’na geldiğinde işler biraz değişti… Türkiye’de ikinci sıraya kadar çıkmayı başaran TF Blade, oyuncuların oyununu trollemesi sonrasında sinirlerine yeni düştü ve ırkçı söylemlerde bulundu.

Ünlü yayıncı önce Türkiye Sunucusu’ndan 14 gün, sonra da  Twitch’ten banlandı. Twitch’ten banlanan yayıncı şahsi Twitter hesabı üzerinden şu mesajı yayımladı.

TF Blade’in açıklaması

“Yediğim ban hakkında size bir açıklama borçlu olduğumu düşündüm, ilkten kendi itibarımı zedeleyeceğini düşünmüştüm, fakat gerçeği sizlerden saklamanın daha kötü olduğunu fark ettim. Her insan gibi ben de hata yaptım ve esasen bu hatalarımdan öğrenmek istiyorum. Twitch’ten ban yedim çünkü herhangi bir oyunun, herhangi bir sunucusunda insanlara veya genel olarak sunucuya sinirlenip, ‘köpek’ ve ‘zekasız’ gibi laflar etmenin (kimseyi incitme niyetim olmadan) banla sonuçlanabileceğini bilmiyordum.

Bu yönde davranışlarım olduğu çünkü hedefim olan 1. sıralamaya ulaşabilmek için oldukça kısa bir sürem vardı. Yaklaşık olarak 10 günüm kalmıştı ve günde 16 saat oynuyordum. Bazı günler rastgele yatağımdan kalkıp, kahvaltı dahi etmeden oynamaya başlıyordum. Bunu yaptım çünkü yapabileceğimin en iyisini yapmak konusunda pişmanlık yaşamak istemiyordum. Fakat, insanlar oyunlar içerisinde beni hedef alarak maçlarımı trollediler ve beni hedefimden alıkoymak için ellerinden geleni yaptılar.

Bununla beraber, ben de Riot Games’e ticket attım ve bu durumu kanıtlarla beraber bildirdim. Onlara durumu izah ettim ve bu oyuncuların ceza almasını istediğimi dile getirdim, böylelikle hedefime ulaşmak için önümdeki engeller azalacaktı. [Ne yazık ki], bu oyuncuların hiçbirine bir şey olmadı ve bu tipteki oyuncular oyunlarımı mahvetmeye devam etti. Sonuç olarak, yorgunluk ve uykusuzluğun etkisinde, diğer oyuncuların bu davranışları karşısında sinirime hakim olamadım. Sinirlenmek için her hakka sahiptim, fakat olduğum gibi toxic olmaya hakkım yoktu, karşıdan aldığım toxic cevaplar aynı ayarda olsa da. Ve şunu söylemeliyim, o noktada toxic olmamak gerçekten çok zordu. Bence bu davranış insanın doğasından kaynaklı. Canınız yanıyorsa, çevrenizdeki insanların canını yakıyorsunuz ki, nasıl hissettiğinizi ifade edebilesiniz. Bu en kolay yolu, fakat doğru yol değil.

Tüm bunlardan bağımsız olarak, incittiğim insanlardan samimi bir şekilde özür diliyorum. İnanın, sizleri incitmek amacı gütmüyordum. Her zaman insanlara ilham vermek istedim, onları hayal kırıklığına uğratmak değil. Bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için elimden gelenin en iyisi yapacağıma dair söz veriyorum.”

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER