Oyun Haber

PUBG, 2017’den sonra en düşük oyuncu sayısını gördü

Eskisi kadar popüler bir oyun olmayan PUBG, geçtiğimiz günlerde en düşük oyuncu sayısını gördü. Ancak “Rüzgâr ne kadar sert eserse essin, kayadan alıp götüreceği tozdur.”

PUBG, 2017'den sonra en düşük oyuncu sayısını gördü!

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘a 4. Sezon ile birlikte oyuna heyecan yaratan yeni mekanikler ve yepyeni bir araç eklenmişti. Fakat oldukça sıkıntılı geçen yılın ardından, Erangel güncellemesi bile PUBG‘yi eski popülerliğine kavuşturmadı.


Fortnite‘ın Battle Royale dünyasına katılması ile oyuncu kitlesinin bir bölümünü kaybeden PUBG, ardından Apex Legends‘la rekabet etmek zorunda kalmıştı.

PUBG’nin aktif oyuncu sayısındaki düşüş devam ediyor

9 Eylül 2019 tarihinde PUBG’nin ortalama 500.000 oyuncu tarafından oynandığı tespit edildi. Bir zamanlar 3 milyon aktif oyuncusu olduğunu hatırlatacak olursak, gerçekten önemli bir düşüş yaşanmış. Ayrıca 2017 yılının Mart ayında piyasaya sürülen PUBG, günlük oyuncu sayısında 2017’nin Temmuz ayına gerilemiş oldu.

Ancak yine de her gün 500 bin oyuncunun PUBG oynuyor olması, endişelenecek bir şey olmayabilir. Bugün, tek başına bir marka olarak değerlendirebileceğimiz PUBG’nin kendini kanıtladığını söyleyebiliriz. Oyunun geliştirici firması PUBG Corp‘un 30 milyon aktif oyuncusu olduğu düşünülen PUBG Mobile ile birlikte neler başardıklarını biliyoruz. PUBG Lite’ın ücretsiz olduğunu hatırlatalım.

PUBG’yle karşılaştırılan oyunların harita çeşitliliği bulunmuyor. Örneğin, Fornite’ın sadece bir haritası var. Toplam 4 haritası bulunan PUBG’nin en önemli problemi ise inanılmaz grafiklere sahip olması olabilir. Oyuncu sayısının düşüş nedenlerinin ilk sırasına, oyunun zaman içerisinde sistem isteyen bir oyuna dönüşmesini yazabiliriz ki orta bütçeli sistemler için kalp kırıcı bir durum söz konusu. Ancak bahsettiğimiz gibi PUBG Lite ile birlikte bu tip sıkıntılar ortadan kalkmış oldu.

İlginizi Çekebilir: Levo, yayıncılık kariyerine Facebook’ta devam edecek

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER