League of Legends

LoL 9.19 Yaması için planlanan değişiklikler açıklandı

Worlds 2019’un oynanacağı LoL 9.19 yamasında Orianna ve Fiora gibi şampiyonlar güçlenecek. Riot Games tarafından açıklanan detaylar haberimizde!

LoL 9.19 Yaması

League of Legends‘ın geliştirici ekibinin liderlerinden Mark “Scruffy” Yetter, beklenen yamanın detaylarını açıkladı. Hatırlatmak gerekirse LoL 9.19 Yaması, Dünya Şampiyonası özelinde değişiklikleri kapsayacağı için merak uyandırmıştı.


Yamanın profesyonel sahne için oldukça önemli olacağı biliniyor. Worlds 2019 öncesi fark yaratan değişiklikler yapmayacağını açıklayan Riot, ne zaman geleceği henüz bilinmeyen yamayla birlikte oyunda daha fazla şampiyon çeşitliliği olmasını istiyor. Ancak bu, şampiyonların nerflenmeyeceği anlamına gelmiyor.

LoL 9.19 Yaması ile birlikte neler değişecek?

Fiora, Q yeteneğini kullanarak kule, minyon ve canavarlara daha çok hasar vereceği 9.19’da vazgeçilmez bir şampiyon olabilir. Bununla birlikte Fiora, artık E yeteneğini ikinci defa kullanacak ve kule hasarını ortadan kaldıracak. Özetleyecek olursak, Fiora’yı şampiyonanın kilit şampiyonu olarak varsayabiliriz.

İlginizi Çekebilir: LoL 9.18 Meta Şampiyonları

Scruffy’nin listesinde dikkat çeken bir başka şampiyon ise Orianna oldu. Üzerine pek çok kompozisyon kurulabilecek bir şampiyon olan Orianna’nın tekrardan orta koridorun vazgeçilmezi olacağını düşünüyoruz. Çünkü hem taban yetenek gücü hem de ulti yeteneğinin hasar yüzdesi artacağı için oyuncuların favorisi olacaktır.

Yuumi’nin kitle kontrol uyguladığı Q yeteneğinin, yavaşlatma süresi düşüyor ve Karma ise Q’su ile çok fazla hasar veremeyecek. Ayrıca Riven için gelecek güçlendirme, onu tekrardan tekli dereceli sıraların zirvesini sürükleyebilir.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi LoL 9.19 Yaması için henüz bir tarih açıklanmamış olsa bile Riot Games’in oyuncu topluluğunu fazla merakta bırakmadan ayrıntıları paylaşması ise oldukça sevindirici diyebiliriz.

Hatırlatmak gerekirse, geçtiğimiz yıl gerçekleşen League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası’nda Invictus Gaming şampiyon olmuştu ve Uzak Doğu temsilcilerinin Worlds’e koyduğu ambargo devam etmişti.  Faker ya da Rookie’nin Orianna’yla yıldızlaştığı karşılaşmaları düşünmek bile bizleri şimdiden heyecanlandırdı.

İlginizi Çekebilir: LEC Bölge Elemeleri başladı, Splyce ikinci tura yükseldi

Ayrıca son şampiyon IG’nin yıldız üst koridor oyuncusu TheShy’ın imza şampiyonu olan Fiora’yla sahnenin tozunu attıracağını düşünüyoruz. Peki ya, sizin düşünceniz nedir? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bu ve bu tip haberlerden çabucak haberdar olabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER