Espor Haber

LEC Bölge Elemeleri: Splyce, Worlds 2019’a katılma hakkına sahip oldu

LEC’yi temsil edecek üçüncü takım Splyce oldu. Schalke 04 karşısında farklı kazanan Splyce, G2 Esports ve Fnatic’in ardından LoL 2019 Dünya Şampiyonası biletini aldı.

Origen‘le oynadığı beş maçlık seriyi kazanarak, ikinci tura yükselen Splyce‘ın Schalke 04 karşısında zorlanması bekleniyordu. Ancak takım halinde hareket etmek konusunda dersine iyi çalışan Splyce için kazanmak fazla zor olmadı.


Oyunu soğutabilecek kompozisyonlar kurdukları Origen serisine göre oldukça baskın bir performans sergileyen Splyce, Schalke’yi resmen süpürdü.

Splyce, Worlds 2019’a katılma hakkı kazandı

Bir zamanlar Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde görmüş olduğumuz Trick ve Abbedagge’nin Xerxe’yle karşı karşıya geldiği serinin ilk karşılaşmasını kazanan Splyce, Xerxe’nin başarılı Nocturne performansıyla durumu 1-0 yaptı.

İkici maçta rakibinin ilk karşılaşmadaki alt koridor seçimlerini kompozisyonuna ekleyen Schalke’yi cezalandıran bir Splyce vardı. Splyce’ın nişancısı Kobbe’yi öne geçirme planları tuttu ve ‘Jinxleyerek’ ikinci galibiyetlerini aldıklarını gördük.

2-0’a gelen serinin üçüncü karşılaşmasında Schalke 04 oyuncuları, erken safhayı bireysel performanslarının iyi durumda olmasını skorlara yansıttı. Ancak sıra takım savaşlarına geldiğinde Splyce, takım olma konusunda dersine çalıştığını bir kez daha gösterdi ve geç safhadaki kuşatmadan üstün çıkarak 3-0 kazandı.

LEC Bölge Elemeleri ise henüz tamamlanmadı. Fnatic ve Splyce arasında bugün final serisi oynanacak. Böylece, Worlds 2019’a Play-In aşamasından başlayacak LEC temsilcisi belli olacak. Final serisini buradan takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: LoL 9.19 Yaması için planlanan değişiklikler açıklandı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER