Espor Haber

Vietnam temsilcisi GAM Esports, Worlds’e grup aşamasından katılıyor

VCS 2019 Yaz Mevsiminde şampiyon olmayı başaran GAM Esports, LoL 2019 Dünya Şampiyonası biletini kaptı. Zeros ve Levi bir kez daha Worlds sahnesinde olacak.

Dün gerçekleşen VCS 2019 Yaz Mevsimi Finali, Team Flash ve GAM Esports arasında oynandı. Rakibine karşı 3-0 gibi net bir sonuç alan GAM Esports, hem şampiyonluk hem de Worlds 2019’a doğrudan katılma hakkı kazandı.


Daha önce GIGABYTE Marines olarak karşımıza çıkan Vietnam temsilcisi, Flash’a geçit vermedi. Oldukça agresif olan oyun tarzları ile birlikte kararlı bir performans sergileyerek şampiyon olmayı başardılar. Kilit oyuncuları Phạm “Zeros” Minh Lộc ve Đỗ “Levi” Duy Khánh’ın yıldızlaştığı final serisinden farklı bir sonuçla ayrıldılar.

Serinin ikinci karşılaşmasında Levi’nin Baron Nashor çalması üzerine Zeros’un Jax’le 4’te 4 yapmış olması ise final serisine damga vurduğunu söyleyebiliriz.

GAM Esports’un kolaylıkla farklı kompozisyonlar yapabildiğini gördük. Levi ve Zeros’un yanı sıra takımın orta koridor oyuncusu Trern “Kiaya” Duy Sang’in Kled ve Tristana gibi cesur tercihler yaptığını hatırlatalım. Ayrıca alt koridor için hiç çekinmeden kilitledikleri Garen-Yuumi kompozisyonu da oldukça başarılıydı.

GAM Esports, Worlds 2019’a grup aşamasından katılıyor

Worlds’e ilk olarak katıldıkları 2017 yılındaki şampiyonanın onlar için pek iyi geçmediğini hatırlıyoruz. Fnatic, Immortals ve Longzhu gibi güçlü takımların yer aldığı ölüm grubundan çıkamayarak, elenmişlerdi. Worlds 2018’e gidemediler.

Ancak bununla birlikte takımın yıldız üst koridor oyuncusu Zeros ise Phong Vũ Buffalo ile katıldığı Worlds 2018’de adından söz ettiren bir oyuncu olmuştu.

İlginizi Çekebilir: Worlds 2019 öncesi Royal Youth için video geldi

GAM Esports’a kaybeden Team Flash’ın Play-In aşamasından Worlds’e katılma şansı devam ediyor. Team Flash ve Lowkey Esports arasında bugün oynanacak seriyle birlikte Worlds 2019’a katılacak bir başka Vietnam temsilcisi belirlenecek.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER