League of Legends

Espor Sahnesi ilk yılında 18.524 seyirciyi ağırladı

LoLespor’da yayımlanana makaleye göre bu yıl Espor Sahnesi 18.524 seyirciyi ağırladı. Karşılaşmaların izlenme oranında da yüzde 30’luk bir artış var.

LoLespor‘un resmi internet sitesinde yayımlanan makaleye göre bu yıl Espor Sahnesi 18.524 kişiyi ağırladı. Espor Sahnesi‘nin ilk yıl istatistikleri için bu hiç de kötü bir istatistik sayılmaz.


Espor Sahnesini 18.524 kişi ziyaret etti

Riot Games Türkiye, başta Espor Sahnesi’nin açılışını duyurmasının ardından bu yıl kendini geliştirmeye devam etti. Ortaklık sistemine geçilmesinin ardından geliştirilen sürece kısaca göz atalım;

  • Espor Sahnesi
  • Ortaklık Sistemi
  • Akademi Ligi
  • Oyuncu gözünden karşılaşmayı takip etme imkanı (POV)
  • Maç içi geniş istatistik verileri

Şüphesiz Espor Sahnesi’nin hayata geçirilmesi Türkiye’deki espor severler, özellikle League of Legends takipçilerini mutlu eden bir gelişme oldu. Plastik sandalyelerde izlenen TBF’lerin yanında artık takipçilerin maçları izleyebileceği bir Espor Sahnesi’nin olması büyüme adına atılmış en ciddi adımlardan biri. Kaldı ki bu sahne, diğer League of Legends sahnelerine kıyasla Avrupa’nın en büyük Espor Sahnesi olarak geçiyor.

Birçok kişi 2019 Türkiye Büyük Finali’nin Espor Sahnesi’nde gerçekleştirildiği için Riot Games’i eleştirmişti. Bahçeşehir SuperMassive’in sahiplerinden Hakan Baş da finalin Espor Sahnesi’nde yapılmasını eleştiren kişiler arasında yer alıyor.

Riot Games Türkiye, yayımladığı makalede gelen tüm eleştirilere teşekkür ediyor. Espor Sahnesi’ni açılır açılmaz Riot Türkiye yetkilileri, Uluslararası League of Legends etkinliklerini Türkiye’ye taşımak istediklerini dile getirmişti. Belki maddi olanaklar, belki de gelecek vadede Türkiye’de gerçekleşecek olan Uluslararası League of Legends etkinliklerine referans amacıyla böyle bir hamle yapıldı. Bu tahmin edilmesi güç bir konu. Riot Games Türkiye, 2020 yılında bu tip etkinlikleri daha büyük kitlelere hitap edecek şekilde düzenlemek istediğini açık bir şekilde dile getirdi.

“Gelecek etkinliklerde günün şartları ve imkanları dahilinde, mevcutta sizin de dile getirdiğiniz sorunları aşarak, daha iyi ve kapsamlı etkinlikler gerçekleştirmek istiyoruz.”

İzleyici oranında yüzde 30’luk artış

Riot Games Türkiye verilerine göre 2019 sezonunda maçların izlenme oranında ciddi ölçüde artış olduğunu görüyoruz. League of Legends karşılaşmalarını Espor Sahnesi yerine evinden izlemek isteyen kişiler, karşılaşmaları Twitch, YouTube ve Facebook üzerinden canlı olarak takip edebiliyor. Geçen yıla göre bu yıl izleyici oranında yüzde 30’luk bir artış olduğu Riot Türkiye ekibi tarafından açıklandı. 2020 yılında bu istatistiğin ne oranda değişeceğine hep birlikte şahit olacağız.

Umarız 2020 yılı Türkiye adına Uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapabildiğimiz bir yıl olur.

Bu ve bu tip haberlerden daha kısa sürede haberdar olmak için bizi sosyal medya üzerinden takip edin!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER