Espor Haber

Fnatic, Splyce’a acımadı! LEC Bölge Elemeleri tamamlandı

Worlds 2019 biletini cebine koymuş Fnatic ve Splyce arasında Grup Aşaması mücadelesi oynandı. Rakibini 3-0’la geçen Fnatic, 2. Torba takımları arasında yerini aldı.

Dün akşam gerçekleşen LEC Bölge Elemeleri Finali ile birlikte düğüm çözüldü. Worlds 2019‘a Play-In aşamasından başlayacak olan LEC temsilcisi, Splyce oldu.


G2 Esports’un şampiyonluk yaşayarak, doğrudan Worlds’e katılma şansı elde etmesinin ardından Fnatic’in ise 2. Torba takımları arasına adını yazdırmak için mücadele etmesi gerekiyordu. 3 gün süren LEC Bölge Elemeleri turnuvasında Origen ve Schalke 04’ü sırasıyla geçen Splyce, Fnatic’e rakip olmayı başardı.

Fnatic, Splyce’a acımadı!

Yıldız orta koridor oyuncusu Tim “Nemesis” Lipovšek’in sergilediği harika performansla Worlds 2019 Grup Aşaması’nda mücadele etme hakkına sahip olan Fnatic, bozguna uğrattığı rakibini Play-In (Ön Eleme) aşamasına yolladı.

İlginizi Çekebilir: Splyce, Worlds 2019’a katılma hakkına sahip oldu

Elemelerdeki final serisinin ilk karşılaşması oldukça yakın geçti. Fnatic’e karşı hamle yapmak konusunda doğru hareket eden Splyce, zaman zaman rakibini köşeye sıkıştırsa bile geç safhaya kalan maçta 1-0 geri düşmekten kurtulamadı.

Bununla birlikte ikinci ve üçüncü karşılaşma Splyce adına tam bir hayal kırıklığı diyebiliriz. Bireysel olarak tutuk bir performans sergileyen Splyce karşısında inanılmaz bir performans sergileyen Nemesis, final serisinin MVP’si olmak için elinden geleni yaptı ve başarılı hamleleri ile birlikte hak ettiği ödülüne kavuştu.

Nitekim vadiden 3-0 gibi farklı bir sonuç çıkmış oldu. Kaybeden taraf Splyce, temsilcimiz Royal Youth’un da yer alacağı Ön Eleme Aşaması’ndan başlayacak.

İlginizi Çekebilir: Vietnam temsilcisi GAM Esports, Worlds 2019’a grup aşamasından dahil oluyor

Haberlerimizden daha çabuk haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz! GGespor’un sosyal medya hesapları ise burada:

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER