Espor Haber

Zeyzal, Cloud9’ın Gruplardan Çıkmasında Büyük Rol Oynadı

Cloud9 destek oyuncusu Zeyzal, takımının gruplardan çıkmasında rol oynayan kilit isimlerden biriydi.

Cloud9‘ın bugün Gambit Esports‘a karşı oynadığı 5 maçlık serinin kilit isimlerinden birisi Zeyzal oldu.


Worlds 2018 Ön Eleme 2. Tur, Cloud9 için bol hatalı oyunlarla geçti. 5 maçlık serinin her maçında Cloud9 veya Gambit cephesi, gruplardan çıkmak için kıyasıya mücadele etti. Beşinci maça kadar uzayan karşılaşmanın kazananı ise Zeyzal’ın büyük etkisi sayesinde Cloud9 oldu.

Kazandıran Kilit İsim: Zeyzal

Seriler, iki takımın birbirinin hatalarını değerlendirdiği gerçek bir strateji savaşına dönmüştü. Biri harita görevlerini yaparken, diğer takım harita üzerinde başka bir oyunla karşı cevap veriyodu. İki takımda kazanmak için önemli bir momentum yakalayamamıştı. Fakat Cloud9 cephesinden Zeyzal, muazzam bir destek oyunu sergileyerek dengeleri alt üst etti.

Zeyzal’dan gelen bu muazzam oyunlardan sonra Cloud9 cephesi, Gambit Esports’un üst koridorunu ittirerek oyunu kazanmak için üsse girmeye çalıştı.

Cloud9 baron etrafında Gambit ile savaş arıyordu ve Gambit cephesi bunun farkındaydı. Fakat Alistar kombosunun hızlı gelmesiyle işler değişiyor. Gambit orta koridordu Kira, henüz orta koridordan yeni geliyordu ve savaşa dört kişi başlamışlardı. Zeyzal, ani bir sıçra atarak Alistar kombosu ile Gragas ve Ornn’u kitleyince savaş kaçınılmaz olmuştu. O savaştan Graves ve Ryze’ın yüksek hasarıyla Gragas ve Ornn düşmüştü.

İlgili Haber: Worlds 2018 Ön Eleme 2. Tur Maçlarının İlk Galibi: Cloud 9

Daha sonra Gambit’in üç kişi kalmasını değerlendiren Cloud9, bir Baron oyunu daha yapmaya karar veriyor. Zeyzal hariç takımın diğer oyuncuları barona vururken, Zeyzal mavi güçlendirme tarafına giderek oyun yapmak için doğru zamanı bekliyor. Bu sırada Kira ve Lodik, Zeyzal’ın olduğu tarafa yaklaşıyor fakat kimse Zeyzal’dan habersiz. Az önce olan savaşta sıçrasını harcayan Zeyzal’ın bu sefer Hex-Sıçra’sı aktif olmuştu. Hex-Sıçra atarak Alistar kombosu yapan Zeyzal, kendisine yaklaşan üç Gambit oyuncusunu da havaya kaldırarak onları kitlemeyi başarıyor. Ardından gelen hasar yığını sayesinde Lodik hariç takımın diğeri üyeleri katlediliyor.

Beş maçlık seri Cloud9 için gerçekten büyük hatalarla doluydu elbette. Ama Zeyzal gibi bir destek oyuncusuna her rakibin saygı duyması gerektiği tekrar hatırlatılmış oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER