Apex Legends

Apex Legends Preseason Invitational Şampiyonu TSM!

Apex Legends Preseason Invitatonal’ın inanılmaz bir çekişmeye sahne olan finalini 11. raund’ta TSM kazandı ve takım ikinci Apex şampiyonluğunu elde etti.

Team Solo Mid, Apex Legends’ın en büyük turnuvası olan Apex Legends Preseason Invitational’ın büyük finalini kazanarak şampiyon oldu. TSM, dünyanın en iyi 19 Apex takımı karşısında galibiyete uzanarak battle-royale tarihine altın harflerle adını yazdırdı.


Büyük finalde espor dünyasının en büyük isimlerinden birçok takım mücadele etti. G2 Esports, Natus Vincere ve Counter Logic Gaming bu takımlardan birkaçıydı. TSM’de bu mücadeleye X-Games şampiyonu olarak, son şampiyon ünvanını korumak üzere katılmıştı.

Büyük finale giderken, bütün izleyenleri gözü Team 789’daydı. Rus ekibi, kazananlar ağacının şampiyonu olarak finale gelerek göz doldurmuştu. Takım, Elvira “Esdesu” Terimova’nın tek başına çabasıyla, top 10 içerisindeyken yakın bir ölümden kurtuldu ve bunun ardından raund 1’in kazananı oldu.

Team 789, raund 3’te de 2. olarak bir galibiyet daha alabileceklerinin sinyalini vermişlerdi. Fakat, Na’Vi rüyaya son verdi ve Rus ekibinden galibiyeti çalan taraf oldu. Avrupalı takım, Team 789’dan liderliği aldı ve 50 puanlık maç sayısı eşiğinden 1 puan uzaktaydı.

Turnuvada 9. raunda geçilirken 7 takım daha Na’Vi’ye katıldı ve artık 8 takım maç sayısı yapabilecek durumdaydı. Fakat, MVP, 14 puan farkla sonuncu sırada olan takım, sürpriz bir galibiyetle turun sona ermesini engelledi ve rekabeti iyice kızıştırdı. Sentinels raund 10’u kazanan taraf oldu ve seri 11. raunda gitti.

11. raund serinin son raundu oldu. TSM, MVP ve GamersOrigin, Wetlands’deki son çemberdeki son 3 takımdı. Son çemberinde kapanmaya başlaması üzerine ortaya çıkan kaosta üstte kalan TSM oldu ve TSM ikinci Apex şampiyonluğunu kazanmış oldu.

Bu galibiyetle beraber, TSM, turnuvanın 500.000 dolarlık ödül havuzundan aslan payını kasasına koydu. Geri kalan takımların sıralaması ise maç boyunca kazandıkları puanlara göre belirlendi, böylece Na’Vi de turnuvayı ikinci olarak bitirdi.

Sezon öncesi sona erdi, fakat Respawn Entertainment ve EA şirketleri 2020 sezonu için daha birçok online ve offline turnuvalar düzenleyecek. Detaylar iki şirket tarafından yakın tarihte açıklanacak.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER