Oyun Haber

Gears 5 ilk haftasında 3 milyon oyuncu barajını aştı

Xbox ve PC sürümü piyasaya geçen hafta sürülen Gears 5, 3 milyon oyuncu barajını aşmayı başararak yeni bir rekora imza attı.

Piyasaya 6 Eylül’de giren Gears 5, ilk haftasından 3 milyon oyuncu barajını aşmayı başardı. Üçüncü şahış nişancı oyunu olan Gears 5, Microsoft tarafından Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülmüştü.


Çıkışından önce birçok kişi tarafından büyük beklentisi olan oyun dikkat çekici bir çıkışa da imza attı. Microsoft’un raporlarına göre Gear 5, Xbox Game Studios adına yeni bir rekora imza atmak üzere.

İlginizi çekebilir: Gears 5’e popüler oyun sitelerinin verdiği inceleme puanları

Çıkış yaptığı ilk haftada 3 milyon oyuncuya ulaşan Gears 5, yaptığı bu çıkışla Xbox Game Studios’un yeni nesildeki en iyi çıkış yakalayan oyunu olmayı başardı. Ancak Gears 5 şu anda Xbox Game Pass abonelerine açık olduğundan bize satış rakamlarını net paylaşamıyor.

Gears 5 Steam’de 92 TL’ye satışta!

Ayrıca Gears 5 serinin bir önceki oyununun çıkış rakamlarını ikiye katlamış durumda. Ancak Gears of War çıkış yaptığında sene 2016 idi ve o zaman henüz Xbox Game Pass abonelik sistemi aktif değildi. Gears 5’in bu büyük çıkışında ise 2017 yılında hayata geçen Xbox Game Pass sistemi büyük rol oynadı.

Diğer yandan ise Gears 5 PC sürümü Gears of War’ı 3’e katlamış durumda ve bu onu Steam’de Xbox Game Studios’un en iyi çıkış yapan oyunu haline getirdi. Şu anda Xbox Game Pass aboneleri için oynanabilir durumda olan Gears 5, Steam’de 92 TL fiyat etiketi ile satışta.

İlginizi çekebilir: Gears 5, işitme engelliler için yapılmış en iyi oyun olabilir

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER