Diğer

Discord, kimsenin oynamamasından dolayı oyun mağazasını kapatıyor

Discord, kimsenin oynamadığını belirttiği abonelik sistemi ile çalışan Oyun Mağazası’nı kapatma kararı aldı.

TeamSpeak’ten sonra gelen ve onu tahtından etmeyi başaran Discord, oyun mağazası konusunda istediğini elde edemedi. Paralı getirdiği Nitro özelliği ile kullanabilen oyun mağazası 15 Eylül tarihi itibariyle artık olmayacak.


Discord, Nitro özelliği ile erişimde olan oyun mağazasını kapatıyor

Discord, kullanıcılarının oyun mağazasına ilgi göstermediğini ve oyunları oynamadığını söylüyor. Haksız da sayılmaz. Ülkemizde Discord kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Discord’un böyle bir özelliği olduğunu belki de bu haberle hatırlayacak.

Farklı bir açıdan bakacak olursak, Discord’un oyun mağazasının tutmaması çok normal. Çünkü geçtiğimiz günlerde yayımlanan habere göre Indie oyunlarının satış oranı 2019 yılında tam yüzde 70 oranında gerilemiş. Bu istatistiği göz önüne alarak zaten ilgi görmeyen bir mağazada bu oyunların oynanmasını beklemek, büyük bir mucize beklentisinden farklı olmasa gerek. Elbette mağazada sadece Indie oyunlar yok. Ancak kimse Discord’u diğer oyunları oynamak için alternatif olarak görmüyor. Zaten asıl sorun da bu. Konu hakkında açıklama yapan Discord şunları söyledi,

“Biz ve bazılarınızın bu oyunları oynamayı sevmesine rağmen, abonelerin çoğu oyunların oynamıyor. Bu sebepten, dikkatlice değerlendirdikten sonra oyun aboneliği sistemini kaldırmaya karar verdik.”

Discord, 15 Ekim itibariyle sonlandırılan oyun mağazasına aboneliği olan kullanıcıların abonelik ücretlerini geri ödeyeceğini açıkladı.

Discord Nitro özelliği eskisi gibi devam edecek

Discord’un Nitro özelliği, bazı ekstra özelliklerden faydalanmak isteyen kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam ediyor. Discord Nitro aboneliği ile faydalanmaya devam edebilecek avantajlar ise şu şekilde,

  • Özel Discord Etiketi
  • GIF
  • Go Live yayınlarında 1080p 60fps kalite
  • Ekran paylaşımında daha kaliteli çözünürlük
  • Küresel özel emojiler
  • Upload limit yükseltme (8MB>50MB)
  • Özel Discord Destek Simgesi

Bu özellikler için yıllık 99$, aylık ise 9.99$ bedelinde bir abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor. Bunun dışında standart kullanıcılar için yıllık 49.99$, aylık ise 4.99$ bedelinde bir abonelik ücreti ödeyerek sohbet avantajlarından faydalanılabilecek farklı bir abonelik seçeneği de mevcut.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER